Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Δίκαιη νίκη του ΠΑΣ Ασκληπειού

Δίκαιη νίκη του ΠΑΣ Ασκληπειού

0
pas paiktes

Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο ΠΑΣ Ασκληπειού κατάφερε να επιβληθεί με 3-2 του Κολοσσού Κάστρου στο Ενωσιακό γήπεδο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα» Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν μέτριο αλλά τα γκολ έσωσαν την εικόνα του και οι φίλαθλοι τα ευχαριστήθηκαν. Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να παίρνουν την πρωτοβουλία των κινήσεων, να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να προηγηθούν στο 18΄όταν το λάθος της άμυνας το εκμεταλλεύτηκε ο Θρήσκος και σε κενή εστία πλάσαρε για το 1-0. Στο 28΄ο ΠΑΣ έκανε δύο τα τέρματα του (2-0) με τον Γαϊτάνο , ο οποίος απέφυγε δύο αντιπάλους του και με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καστανάκη (2 – 0). Αυτό ήταν το σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο 45λεπτο. Ωστόσο και στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν τα ηνία του αγώνα και στο 57΄από πάσα του Κουκουτσέλα, ο Γαϊτάνος με πλασέ πέτυχε το 3-0. Στην συνέχει οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να ισορροπούν το παιγνίδι και στο 78΄ ο Μικκιού με κεφαλιά μείωσε σε 3-1. Στις καθυστερήσεις (93΄) ο Κολοσσός πέτυχε το 3-2 με σουτ του Θεοδώρου από το ύψος της περιοχής αλλά τα χρονικά περιθώρια δεν υπήρχαν για να μπορέσουν οι φιλοξενούμενοι να αλλάξουν κάτι υπέρ τους.
Διαιτησία Καραγιάννης (με λάθη) – Γιακουμάκης Στέργος – Κασιώτης
ΠΑΣ: Χατζηπέτρος, Πιτσουρδάκης, Μαλάμης, Βλαντιμίροφ, Κουκουτσέλας, Γαιτάνος (70’ Ν. Πέθακας), Βακιάνης (86’ Χρυσαφίνης), Καστανίδης, Μελισσάς, Θρήσκος (78’ Πεταλάς), Γιώτας
ΚΟΛΟΣΣΟΣ: Καστανάκης, Σαββάκης, Έλληνας, Κοσμάς, Θεοδώρου, Καραγιάννης (70’΄Γεωργαλλίδης), Μέντος (60’ λ.τ. Γιαννακάκος), Χατζησάββας, Μπανγκούρας, Διακαναστάσης, Μικιού