Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου “Διαβασμένος” ο Άρης, νίκησε τον ΑΟ Πυλίου

“Διαβασμένος” ο Άρης, νίκησε τον ΑΟ Πυλίου

0

Μεγάλη ευκαιρία προκειμένου να προσπεράσει τον Ηρακλή Μαριτσών έχασε ο ΑΟ Πυλίου ο οποίος ηττήθηκε στον Αρχάγγελο από τον Άρη με 1 – 0. Το μοναδικό τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα όταν μετά από σέντρα του Μάλλιου, ο Ευγενικός μέσα από την μεγάλη περιοχή έκανε το 1 – 0.
Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο είχαν την υπεροχή αλλά ο Άρης έδειξε πολύ διαβασμένος και έκλεισε σωστά όλους τους διαδρόμους προς την εστία του, προσπαθώντας να βγει μπροστά με τις αντεπιθέσεις. Στην επανάληψη ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, ενώ χρειάστηκε να περάσει και πολύ ώρα προκειμένου να δημιουργηθούν φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες.