Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Διατήρησε την επαφή με την κορυφή ο Φοίβος

Διατήρησε την επαφή με την κορυφή ο Φοίβος

0

Ένα τέρμα που σημείωσε ο Τάσος Κιοσέογλου με κοντινό πλασέ μόλις στο 4′, ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στο Φοίβο με 1 – 0 απέναντι στον Αστέρα Παστίδας. Η ομάδα του Μιχάλη Πολιά με τη νίκη αυτή, διατήρησε την επαφή της με την κορυφή της βαθμολογίας. Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν σε γενικές γραμμές μοιρασμένο, με το Φοίβο πάντως να δείχνει να έχει μια υπεροχή. Στην επανάληψη, η ομάδα του Χρυσόστομου Χάσταλη ανέβηκε αισθητά και δημιούργησε αρκετά προβλήματα στους γηπεδούχους απειλώντας με την ισοφάριση χωρίς πάντως να το καταφέρει.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Ατσικνούδας (Μαυρουδής, Λάζος)

ΦΟΙΒΟΣ: Κεφάλας, Σ. Δαφερέρας, Χατζησάββας, Παϊζάνος, Θεοδοσίου, Τζιβίλογλου, Κιοσέογλου, Τσουλάκος (86′ Ο. Δαφερέρας), Ορφανίδης (56′ λ.τ. Αζεμάϊ), Μπανουσάϊ (72′ Καμπούρης), Κοντογιώργος
ΑΣΤΕΡΑΣ: Κωστής, Καλαϊτζίδης, Αυγενικού, Αποστολάτος, Γιαννακόπουλος, Σεμρπίνης, Λιαμής (51′ Κυρίτσης), Πλαγγέντης, Μίρτσεβ (66′ Σαγανάς), Σιαναβέλης (63′ Κονόμη), Χατζηβαλσάμης