Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Δεύτερη νίκη για τον Απόλλωνα Απολλώνων

Δεύτερη νίκη για τον Απόλλωνα Απολλώνων

0
apollon apollonon

Την δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας πανηγύρισε ο Απόλλων Απολλώνων. Η ομάδα του Παναγιώτη Μακαρούνα επικράτησε με 4 – 2 του Νηρέα σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Κρεμαστής. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι παίκτες των Απολλώνων κέρδισαν με το ίδιο σκορ που είχαν επικρατήσει και κόντρα στον ΑΣ Τήλος την 3η αγωνιστική. Οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο δεύτερο ημίχρονο κυρίως ενώ στο πρώτο οι παίκτες του Νηρέα πάλεψαν αρκετά τον αγώνα και δημιούργησαν πολλά προβλήματα στον αντίπαλο τους. Το σκορ άνοιξε o Απόλλωνας με τον Γιαννακόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή στο 25 αλλά ο Νηρέας κατάφερε να φθάσει στην ισοφάριση στο 32’ με πλασέ του Τσουβαλά. Με το καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο (στο 46’) ο Παλάζης με κεφαλιά έκανε το 1 – 2. Στο 62’ ο Τομάνι με ατομική προσπάθεια και σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2 – 2. Στο 70’ ο Λουκίσσας με πλασέ έκανε το 2 – 3 και στο 75’ ο ίδιος παίκτης με ατομική προσπάθεια και σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2 – 4. Σημειώνεται ότι ο Παπαχριστοδούλου στο 30 αστόχησε από τα έντεκα βήματα να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Σταμάτης Αντωνάς (Ράδος, Κασιώτης).
ΝΗΡΕΑΣ: Χατζηδημητρίου, Καρίνος, Μοσκιού, Χρονόπουλος (85’ Μιχάλης Ζούρδης), Στούρης (52’ Τομάνι), Τσουβαλάς, Κουδούνης, Κουτσουμπάρης (83’ Καμπουράκης), Μερκούρης Ζούρδης, Φιλήμονας Ζούρδης, Συράκος
ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ: Σεντονάς, Μπαϊράμης, Σιφωνιός (56’ Πλάτσης), Λουκίσσας (79’ Διακοβασιλείου), Ισκάς, Μ. Μακαρούνας, Γιαννακόπουλος (81’ Πονήρης), Ι. Μακαρούνας, Παπαχριστοδούλου, Παλάζης, Λιόλιος