Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Δεν “Χ”άρηκε κανείς!

Δεν “Χ”άρηκε κανείς!

0
Aspida Apolakkias

Ισόπαλο 2-2 έληξε το ντέρμπι παραμονής του 2ου ομίλου της Β΄Κατηγορίας ανάμεσα σε Ροδιακού και Ασπίδα Απολακκιάς στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων. Οι Απολακκιάτες μετά τη μεγάλη νίκη που πέτυχαν με τον Ευκλή, δεν έχασαν και ελπίζουν για την παραμονή τους στην κατηγορία.
Πολύ δυνατά μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στο ματς αφού στο 5΄ήταν μπροστά με 0-2, το 0-1 έγινε με εύστοχο πέναλτυ του Ντομπρανίτσι και το δεύτερο γκολ σημειώθηκε τέσσερα λεπτά αργότερα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Περούλη. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και στο 34΄μείωσαν το σκορ με πλασέ του Ξυπα, με το 1-2 να είναι και το αποτελεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Ροδιακός πίεσε χάνοντας αρκετές ευκαιρίες και με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα, τελικά το μόνο που κατάφεραν ήταν λίγο πριν το φινάλε να κάνουν το 2-2 με κοντινό πλασέ του Τσιτσιρή.
Διαιτήτευσε ο κ. Παπαγιαννίδης (Τσέτσος, Βασίλας)
ΡΟΔΙΑΚΟΣ: Κνιφάτι, Ζαμαντάκης, Τσιμπιδάκης(88΄Σπανός), Μάχλης, Καλογερόπουλος, Τσιτσιρής, Γκιζλής (68΄Μπουλουντίδης), Κλάψης, Σέντης, Πατρός(50΄Χαλκιάς), Ξύπας
ΑΣΠΙΔΑ ΑΠΟΛΑΚΚΙΑΣ: Κοντός, Κούτρας, Μπαϊράμης Σκ.(77΄Χατζημιχάλης), Σουλούνης, Ρόσι(46΄Διαμαντής), Περούλης, Χατζηκώστας, Ζαράρης, Ντρομπανίτσι, Χατζησάββας, Σκουλούδης