Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Δεν τα κατάφερε στα Ιλίσια

Δεν τα κατάφερε στα Ιλίσια

0
telxinida omada

Αν και έπαιξαν καλά στο 1ο και στο 3ο σετ οι αθλήτριες της Τελχινίδας δεν κατάφεραν παρά μόνο να αφήσουν καλές εντυπώσεις αγωνιζόμενες εκτός έδρας κόντρα στον Ηλυσιακό. Στο 2ο σετ η Τελχινίδα ήταν κακή σε υποδοχή και άμυνα και έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλό της να παίξει πολλές κόντρα επιθέσεις, γρήγορα και αποτελεσματικά.
Η πρωταθλήτρια Αιγαίου ηττήθηκε με 3-0 σετ από μια ομάδα που έχει πολλές επιλογές στην επίθεση, συμπαγές μπλοκ και πολύ καλή άμυνα και προβλέπετε να πρωταγωνιστήσει φέτος στην Α2 Γυναικών.
ΑΟ Ηλυσιακός – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 62΄(25-17 σε 24΄, 25-8 σε 16΄ και 25-18 σε 22΄)
Πολύ καλή η διαιτησία των Χρίστου Μάλφα, Μαρίας Οικονόμου και Σοφίας Καρατζογλίδου.
Ηλισιακός: (Κώστας Λιώσης) Λιαρούτσου, Αναγνώστου, Σωτηρίου, Μπίλλια, Τσέλιου, Χανδρή, Γκιαούρη (λ) Δημαρά, Πολυδώρου, Χαμπηλομάτη και Λεμονάκη
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Χρυσάνθη Μαθιουδάκη, Καρολίνα Χρυσοχού, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Κατερίνα Χειμωνέττου, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Αγλαΐα Σκορδά, Φαμπιόλα Τερζίου, Φαίη Μίχου, και Νίκη Κουτζούκη.