Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Δεν πήρε τίποτα στον Ασπρόπυργο

Δεν πήρε τίποτα στον Ασπρόπυργο

0

Ένα γκολ που σημείωσε ο Μίλιτς στο 61’ ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στον Ασπρόπυργο με σκορ 1 – 0 σε βάρος του Διαγόρα. Οι γηπεδούχοι που «καιγόντουσαν» για τους τρεις βαθμούς στην προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία, προσπάθησαν να πιέσουν περισσότερο στην επανάληψη κάτι που κατάφεραν. Στο πρώτο ημίχρονο, ο «γηραιός» δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από τους αντιπάλους του και έτσι τελείωσε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν κάπως στροφές παίρνοντας τελικά την πολυπόθητη νίκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων είναι οι ακόλουθες:
ΕΝΩΣΗ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ: Διαμαντής, Χουζούρης, Σταγάκης, Νικολάου, Ζώνας, Νάκας, Ατματσίδης (90’ Ζωγράφος), Ζαχαράτος (88’ Ζαχαράκης), Μίλιτς, Μπανγκούρα (81’ Μπάτσι), Χαϊκάλης
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Στεφανάκος, Μήτκας, Μεντής, Προβατίδης, Πέεφ, Γεωργίου, Σερτζίνιο, Γιόνδης, Βελλίνης (76΄Αγγελούδης), Ρούνιτς (59΄ Κιοσέογλου), Καρπαθάκης