Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική Δεν ήταν η Ρόδος που ξέραμε

Δεν ήταν η Ρόδος που ξέραμε

0
rodos_panaxaiki
Κάνοντας μακράν, την χειρότερη φετινή της εμφάνιση, η Ρόδος έχασε εντός έδρας με 2 – 0 από την Παναχαϊκή σε σημερινό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε σήμερα (Δευτέρα) στο Δημοτικό Στάδιο στο πλαίσιο της Γ’ Εθνικής. Οι περίπου 2000 θεατές έφυγαν με κατεβασμένο το κεφάλι από το γήπεδο, καθώς είδαν μια πολύ μέτρια Ρόδο που δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να μπει μέσα στο παιχνίδι. Η Παναχαϊκή ήταν πιο παθιασμένη και με δυο γκολ που σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να πανηγυρίσει ένα υπερπολύτιμο «τρίποντο» το οποίο της έδωσε την ευκαιρία να πατήσει στην 1η θέση της βαθμολογίας. Στο 17’ ο Ατματζίδης από κοντά έκανε με σουτ το 0 – 1 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Κυβελίδης με διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0 – 2. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με εννέα παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ανωγειαννάκη στο 86’ (για φάουλ) και με απευθείας κόκκινη του Μανίκα στο 90’ (εξύβριση του δαιιτητή).
ΡΟΔΟΣ: Ριγανάς, Παπαδημήτρης (29’ Σταμάτης Καντιμοίρης), Ανωγειανάκης, Μπιμπίρης, Παπαδόπουλος (70’ Ευγενικός), Τοπάλης (59’ Σκαρλάτος), Γήτας, Μαραγκουδάκης, Γιώργος Καντιμοίρης, Μανίκας, Κακλαμάνος
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ: Χάχαλης, Ντίνας, Δαμιανίδης (86’ Μαρτίνος), Ιωάννου, Λαμπρόπουλος, Κοιλιάρας, Κοκλιώτης, Φούφουλας (88’ Λουμπαρδέας), Ατματζίδης, Κυβελίδης, Ουρτάδο