Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Δεν δυσκολεύτηκε ο ΑΣ Χάλκης

Δεν δυσκολεύτηκε ο ΑΣ Χάλκης

0
xalki endekada

Μια εύκολη νίκη πρόσθεσε σήμερα στο ενεργητικό του ο Αθλητικός Σύλλογος της Χάλκης ο οποίος επικράτησε εύκολα με 5 – 0 του Απόλλωνα Απολλώνων στο γήπεδο του Κοσκινού. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο όπου ξεκίνησαν δυνατά και πέτυχαν από νωρίς δυο τέρματα. Το ίδιο συνέβη και στην επανάληψη με τους παίκτες του Άγγελου Φραγκάκη να πετυχαίνουν άλλο ένα γκολ κάνοντας το 3 – 0. Από εκεί και πέρα η αναμέτρηση ήταν μια τυπική διαδικασία. Στο 15’ ο Ντούπης με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 1 – 0 και στο 24’ ο ίδιος παίκτης που δέχθηκε ωραία πάσα από τον Κάργα με πλασέ έκανε το 2 – 0. Η ίδια φάση έγινε και στο 57’ με τον Παπαλαζάρου αυτή τη φορά να «βγάζει» σε θέση τετ α τετ τον Ντούπη ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το 3 – 0 και να πετύχει ο ίδιος χατ τρικ. Στο 65’ ο Πανούσης με σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 4 – 0 και στο 82’ ο Παπαθεοδώρου με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 5 – 0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μανώλης Κυρίτσης (Σάββενας, Διακοφιλιππής).