Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Δεν δυσκολεύτηκε ο Άρης Αρχαγγέλου!

Δεν δυσκολεύτηκε ο Άρης Αρχαγγέλου!

0
aris lardos

Χωρίς να δυσκολευτεί σε κανένα σημείο της αναμέτρησης ο Άρης Αρχαγγέλου νίκησε με 3-0 του Ηρακλή Μ. εντός έδρας και επέστρεψε στις νίκες ύστερα και από την ήττα από τον Διαγόρα (με 5-0).
Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα από τα πρώτα κιόλας λεπτά, ενώ στο 38΄ κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το ωραίο σουτ του Ζαρκαδούδα. Στο 59΄ ο Κοντόγιαννος με σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μπαϊρακτάρης στο 67΄. Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι και το 3-0 έμελλε να είναι τελικό αποτέλεσμα.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Κ. Πατσιόπουλος (Βασιλείου, Τσέτσος)
ΑΡΗΣ: Φαρμακαλής, Κορσίκος, Τσελεπίδης, Κοντόγιαννος ( 70΄ Λαμπριανός), Συμεωνίδης, Γκίκας, Κουτσουμπάρης, Μαρκόπουλος (62΄ Παρδαλός), Μάλλιος, Μπαϊρακτάρης (69΄ Θοδωρή)
ΗΡΑΚΛΗΣ Μ.: Σκυλλάς, Καρίκης Γ. (84΄ Λενιού), Σαχίνης, Τσούφιος, Μπιλιάς, Κούρος, Βασιλώττος Ε.(53΄ Τσαλώλης), Καρίκης Γ.Δ., Βασιλώττος Χ., Μπάκης (61΄ Ανδρεόπουλος), Παπακωνσταντής