Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Δεν άντεξε στο Ηράκλειο

Δεν άντεξε στο Ηράκλειο

0
diagoras_ethnikos_asteras3

Την ήττα με σκορ 2 – 0 από τον ΟΦΗ γνώρισε σήμερα ο Διαγόρας σε παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Κατηγορίας. Οι”κυανέρυθροι” στάθηκαν πολύ καλά μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όμως δεν άντεξαν στην επανάληψη και έτσι δε μπόρεσαν να πάρουν ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο Ουκάρ στο 54′ και ο Γκουέι στο 69′ πέτυχαν τα δυο τέρματα των Κρητικών. Στο 22′ ο Σαλαμαστράκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο δοκάρι και έχασε την μεγάλη ευκαιρία να βάλει μπροστά στο σκορ τον “γηραιό”.
ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Κιάσσος, Μονιάκης, Μπερτίν, Ψωμάς, Λιαπάκης (46΄Ζορμπάς), Κάλαϊτζιτς (82΄Βερόν), Ουκάρ, Αγρίτης (81΄Μπούρμπος), Γιακούμπου, Γκουεΐ.
Διαγόρας: Τάμπασης, Χατζόπουλος, Σαλαμαστράκης, Ρέγιες, Σπάρταλης (67΄  Γεωργίου), Ζουρούδης, Ζλάκτοβιτς, Προβατίδης, Αγκιριμπά, Ταραχούλσκι, Πουλόπουλος