Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Δεν άντεξε ο Διαγόρας

Δεν άντεξε ο Διαγόρας

0
diagoras_vizas
}Δεν άντεξε ο Διαγόρας στη Βέροια και ηττήθηκε από τον τοπική ομάδα με σκορ 2 – 0 σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Κατηγορίας. Ουσιαστικά τα πάντα κρίθηκαν στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου όπου οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τα δυο τους τέρματα. Στην επανάληψη ο «γηραιός» προσπάθησε να ανεβάσει στροφές χωρίς όμως να καταφέρει κάτι ουσιαστικό. Δείτε τα στοιχεία του παιχνιδιού όπως αποτυπώθηκαν στο www. flnews.gr.
Συγκεκριμένα:
1′ Λάθος του Σαμαρά, ο Χατζηκοσμάς αστόχησε με πλασέ.
3′ ΓΚΟΛ! 1-0 η Βέροια. Ο Κάντι σέντραρε από δεξιά και ο Λανγκλέ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

8′ Σέντρα του Καλτσά, ο Καλογέρης με προβολή σκόραρε, αλλά υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.
23′ ΓΚΟΛ! 2-0 η Βέροια. Ο Λανγκλέ κέρδισε τις κόντρες από τον Ρούσσο, πάσαρε στον Ολαϊτάν και αυτός με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

37′ ΑΛΛΑΓΗ για τον Διαγόρα. Στη θέση του Επιφάνη ο Τσίτσι.
46′ ΑΛΛΑΓΗ αναγκαστική για τη Βέροια. Στη θέση του Λανγκλέ ο Τάντιτς.

57′ ΑΛΛΑΓΗ για τον Διαγόρα. Στη θέση του Ρούσσου ο Λερογιάννης.
77′ ΑΛΛΑΓΗ για τη Βέροια. Στη θέση του τραυματία Κάντι ο Λαναρής.
77′ ΑΛΛΑΓΗ για τον Διαγόρα. Στη θέση του Παπαδημητρίου ο Χατζηπέτρος.
79′ Ο Καλτσάς πέρασε τον Πονηρό, αλλά πλάσαρε άουτ.
84′ ΑΛΛΑΓΗ για τη Βέροια. Στη θέση του Καλτσά ο Τζημογιάννης.
88′ Ο Ολαϊτάν πέρασε τον Πονηρό, όμως και αυτός πλάσαρε άστοχα.
Βέροια: Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Σαμαράς, Μπάρμπας, Καλτσάς (84′ Τζημογιάννης), Καλογέρης, Βεργώνης, Λανγκλέ (46′ λ.τρ. Τάντιτς), Ολαϊτάν, Κάντι (77′ λ.τρ. Λαναρής).
Διαγόρας: Πονηρός, Πουλόπουλος, Παπαδημητρίου (77′ Χατζηπέτρος), Μπακάλης, Μαλλιάκας, Μπαούρης, Χατζηκοσμάς, Επιφάνης (37′ λ.τρ. Τσίτσι), Αυγενικού, Ρούσσος (57′ Λερογιάννης), Μαριεττάκης.