Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Χτυπήθηκε με κουτουλιά ο Μάμμης!

Χτυπήθηκε με κουτουλιά ο Μάμμης!

0
mammis_diaitites

Κουτουλιά στο πρόσωπο δέχθηκε ο διαιτητής Μιχάλης Μάμμης. Το περιστατικό συνέβη στην αναμέτρηση της Δόξας Καρδάμαινας με τον ΠΑΟ Κω για το πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας της ΕΠΣΔ. Σύμφωνα με τα όσα έγιναν γνωστά αλλά αναφέρει και στο φύλλο αγώνα ο διαιτητής, παίκτης της Δόξας, μόλις αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή στο δεύτερο ημίχρονο, κινήθηκε απειλητικά εναντίον του και τον χτύπησε με κουτουλιά στο πρόσωπο με αποτέλεσμα να τρέχει αίμα από το φρύδι. Το παιχνίδι σταμάτησε για λίγο για να παρεσχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον διαιτητή ο οποίος αισθανόταν καλά και συνέχισε τον αγώνα. Αξίζει να σημειωθεί ότι σύμφωνα με το φύλλο αγώνα, στο 75′ ο κ. Μάμμης διέκοψε και πάλι το παιχνίδι προσωρινά (για περίπου πέντε λεπτά) διότι μετά το γκολ της ισοφάρισης της Δόξας (1 – 1), οι τόνοι ανέβηκαν και δημιουργήθηκε σύρραξη στην οποία συμμετείχαν παίκτες και παράγοντες των δυο ομάδων.