Beach Volley: Σήμερα οι τελικοί στο Καλλιπάτειρα

0
10

Πολύ καλό θέαμα παρακολούθησαν οι φίλοι του μπιτς βόλεϊ που βρέθηκαν στην κερκίδα των γηπέδων του Καλλιπάτειρα.

Τόσο στους άνδρες όσο και στις γυναίκες το επίπεδο των ομάδων είναι πολύ υψηλό και οι αγώνες που πραγματοποιήθηκαν  την 1η ημέρα του 2ου Τουρνουά Μπιτς Βόλεϊ της ΤΕ Βόλεϊ Δωδεκανήσου προοιωνίζουν ένα θεαματικό και πολύ ενδιαφέρον φινάλε.

Στις γυναίκες αήττητες παραμένουν οι ‘χαλκινες΄ του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων και νικήτριες του 1ου τουρνουά του Πανδωδεκανησιακού πρωταθλήματος Ελισάβετ Αμορανίτη και Νεφέλη Δικαστοπούλου και η εθνική ομάδα Νέων Γυναικών της Κύπρου, Έρικα Ζεμπύλα / Ζωή Κωνσταντοπούλου.

Πιθανότατα θα βρεθούν αντίπαλες στα ημιτελικά με τις ομάδες των Ειρήνη Σφυρίου (πρωταθλήτρια Βορ. Ελλάδας 2012 και 2013) / Νικολέτα Αμορανίτη  (πρωταθλήτρια Δωδεκανήσου στις Κορασίδες) και Μαρίας Βομβύλα / Κατερίνας Χειμωνέττου.

Στους Άνδρες έχουν ήδη προκριθεί αήττητοι στους ημιτελικούς οι Κώστας Καρπαθάκης / Νίκος Μακρής (νικήτρια ομάδα 1ου τουρνουά) και οι Ιωάννης Τσακογιάννης (2η θέση στη Βορ. Ελλάδα το 2013) / Ντάνιελ Γκένοφ (πρωταθλητής Δωδεκανήσου 2013 στους Εφήβους).

Πιθανοί αντίπαλοί τους οι ομάδες των Αλκιβιάδη Χατζηνικολάου / Δημήτρη Χατζηνικολάου (ασημένιο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων 2013), Γιάννη Βραχνά / Κυριάκου Παππούλη (η χρυσή ομάδα από την Κω με πολύ μεγάλες Πανελλήνιες διακρίσεις τα προηγούμενα χρόνια), Χαράλαμπου Ζορπή  / Γιώργου Χρυσοστόμου (εθνική ομάδα Νέων Ανδρών της Κύπρου) και Δημήτρη Κοτίτσα / Κυριάκου Μαυράκη.

Οι αγώνες σήμερα Κυριακή θα αρχίσουν στις 3μμ με το ταπλό ηττημένων των γυναικών.

Οι ημιτελικοί θα ξεκινήσουν στις 6μμ και οι τελικοί Γυναικών και Ανδρών είναι προγραμματισμένοι στις 8μμ.

 Η αγωνιστική κίνηση της  1ης ημέρας:

 

Άνδρες

Αρχική Κατάταξη

Βαθμοί

1

Καρπαθάκης Κωνσταντίνος  / Μακρής Νικόλαος

100

100

200

2

Δημήτρης Γιώτης / Γιάννης Φλεβάρης

80

80

160

3

Κοτίτσας Δημήτριος / Μαυράκης Κυριάκος

70

70

140

4

Δικαστόπουλος Γιάννης / Ρουσσέτος Σταύρος

50

80

130

5

Ζορπής Χαράλαμπος / Χρυσοστόμου Γεώργιος

0

0

0

6

Χατζηνικολάου Αλκιβιάδης / Χατζηνικολάου Δημήτρης

0

0

0

7

Βραχνάς Ιωάννης / Παππούλης Κυριάκος

0

0

0

8

Δεληγιώργης Γιώργος / Χειμωνέττος  Κωνσταντίνος

50

70

120

9

Γεράκης Μιχάλης / Παπαστάμος Αλέξανδρος

60

50

110

10

Γκένοφ Ντάνιελ / Τσακογιάννης Ιωάννης

90

0

90

11

Λέντσι Ορμενάι  / Χατζηγεωργίου Γιώργος

80

0

80

12

Γεράκης Στέργος / Μειτανής Αντώνης

30

0

30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αποτελέσματα

1

Ι

Δεληγιώργης / Χειμωνέττος

vs

Γεράκης M / Παπαστάμος

2

0

21-13, 21-13

2

Ι

Ζορπής / Χρυσοστόμου

vs

Γεράκης Στ. / Μειτανής

2

0

21-8,21-13

3

Ι

Χατζηνικολάου / Χατζηνικολάου

vs

Ορμενάι  / Χατζηγεωργίου

2

1

15-21,21-11,15-12

4

Ι

Βραχνάς / Παππούλης

vs

Γκένοφ / Τσακογιάννης

0

2

13-21,16-21

5

ΙΙ

Καρπαθάκης / Μακρής

vs

Δεληγιώργης / Χειμωνέττος

2

0

21-3,21-15

6

ΙΙ

Δικαστόπουλος / Ρουσσέτος

vs

Ζορπής / Χρυσοστόμου

0

2

9-21,14-21

7

ΙΙ

Κοτίτσας / Μαυράκης

vs

Χατζηνικολάου / Χατζηνικολάου

0

2

14-21,14-21

8

ΙΙ

Γιώτης / Φλεβάρης

vs

Γκένοφ / Τσακογιάννης

0

2

13-21,13-21

9

9

Βραχνάς / Παππούλης

vs

Δεληγιώργης / Χειμωνέττος

2

0

21-6,21-18

10

9

Ορμενάι  / Χατζηγεωργίου

vs

Δικαστόπουλος / Ρουσσέτος

1

2

15-21,21-15,13-15

11

9

Γεράκης Στ. / Μειτανής

vs

Κοτίτσας / Μαυράκης

0

2

αα

12

9

Γεράκης M / Παπαστάμος

vs

Γιώτης / Φλεβάρης

0

2

11-21,10-21

13

ΙΙΙ

Καρπαθάκης / Μακρής

vs

Ζορπής / Χρυσοστόμου

2

0

21-12,28-26

14

ΙΙΙ

Χατζηνικολάου / Χατζηνικολάου

vs

Γκένοφ / Τσακογιάννης

0

2

10-21,15-21

15

7

Βραχνάς / Παππούλης

vs

Δικαστόπουλος / Ρουσσέτος

2

0

21-8,21-10

16

7

Κοτίτσας / Μαυράκης

vs

Γιώτης / Φλεβάρης

2

0

21-18,21-23

17

5

Βραχνάς / Παππούλης

vs

Χατζηνικολάου / Χατζηνικολάου

 

 

 

18

5

Κοτίτσας / Μαυράκης

vs

Ζορπής / Χρυσοστόμου

 

 

 

19

Ημ

Καρπαθάκης / Μακρής

vs

Νικητής Αγώνα Νο17

 

 

 

20

Ημ

Γκένοφ / Τσακογιάννης

vs

Νικητής Αγώνα Νο18

 

 

 

21

Τελ

Νικητής Αγώνα Νο19

vs

Νικητής Αγώνα Νο20

 

 

 

 

 

Γυναίκες

Αρχική Κατάταξη

Βαθμοί

1

Αμορανιτη Ελισαβετ / Δικαστοπουλου Νεφελη

200

2

Ευαγγελίδου Παρασκευή / Ντμίτριεβα Ταμάρα

160

3

Λορένζου Κωνσταντίνα / Τσαγγαράκη Λουΐζα

130

4

Βομβύλα Μαρία / Χειμωνέττου Κατερίνα

80

5

Αμορανίτη Νικολέτα / Σφυρίου Ειρήνη

70

6

Ζεμπύλα Έρικα / Κωνσταντοπούλου Ζωή

0

7

Αγγελή Αγγελική  / Χανιωτάκη  Κατερίνα

80

8

Κατερέλου Δανάη / Κωνσταντάκη Ελεάννα

0

 

Αποτελέσματα

1

I

Αμορανιτη Ελ. / Δικαστοπουλου

vs

Κατερέλου / Κωνσταντάκη

2

0

21-4,21-10

2

I

Αμορανίτη Ν./ Σφυρίου

vs

Βομβύλα / Χειμωνέττου

2

1

19-21,21-16,15-8

3

I

Λορένζου / Τσαγγαράκη

vs

Ζεμπύλα / Κωνσταντοπούλου

0

2

11-21,8-21

4

I

Αγγελή / Χανιωτάκη

vs

Ευαγγελίδου / Ντμίτριεβα

0

2

17-21,18-21

5

II

Αμορανιτη Ελ. / Δικαστοπουλου

vs

Αμορανίτη Ν./ Σφυρίου

2

0

21-17,21-17

6

II

Ζεμπύλα / Κωνσταντοπούλου

vs

Ευαγγελίδου / Ντμίτριεβα

2

0

21-16,21-18

7

7

Κατερέλου / Κωνσταντάκη

vs

Βομβύλα / Χειμωνέττου

8

7

Λορένζου / Τσαγγαράκη

vs

Αγγελή / Χανιωτάκη

9

5

Νικητής Αγώνα Νο7

vs

Ευαγγελίδου / Ντμίτριεβα

10

5

Νικητής Αγώνα Νο8

vs

Αμορανίτη Ν./ Σφυρίου

11

Ημ

Αμορανιτη Ελ. / Δικαστοπουλου

vs

Νικητής Αγώνα Νο9

12

Ημ

Ζεμπύλα / Κωνσταντοπούλου

vs

Νικητής Αγώνα Νο10

13

Τελ

Νικητής Αγώνα Νο11

vs

Νικητής Αγώνα Νο12