Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ατύχησε ο Ακουσίλαος στο Γεννάδι

Ατύχησε ο Ακουσίλαος στο Γεννάδι

0
akousilaos atromitos

«Ακούμπησε» έναν πολύτιμο βαθμό στο Γεννάδι ο Ακουσίλαος αλλά δεν μπόρεσε να τον πάρει. Ηττήθηκε με 3 – 2 από την Ομόνοια και εξακολουθεί να μην νιώθει εξασφαλισμένος όσον αφορά την υπόθεση παραμονή. Οι φιλοξενούμενοι δικαιούνται να τα έχουν με την τύχη τους όμως καθώς εκτός από το ότι προηγήθηκαν δυο φορές, στις καθυστερήσεις του αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 2 – 2 έχασαν μια κλασική ευκαιρία με τον Γαλανό για να πάρουν τη νίκη. Σαν να μην έφθανε αυτό, λίγο αργότερα δέχθηκαν το γκολ της ήττας. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Ξύπα ήταν πολύ καλύτερη, ενώ στην επανάληψη ανέβηκαν οι γηπεδούχοι και προσπάθησαν να γίνουν πιο επιθετικοί. Μόλις στο 8’ ο Κουγιός έκανε το 0 – 1 αλλά η Ομόνοια ισοφάρισε στο 54’ με τον Ανανιάδη. Στο 76’ ο Γαλανός με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1 – 2 αλλά δυο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να κάνουν το 2 – 2 και πάλι με τον Ανανιάδη. Στο 95’ ο Στ. Πιζήμολας με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3 – 2.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Δημήτρης Πλακογιάννης (Δουλγέρης, Τσαούσης)
ΟΜΟΝΟΙΑ: Κρητικός, Χατζηκώστας, Χατζηκωνσταντίνου, Πιζήμολας Σ., Μπαιράμης Σ., Καρασάββας Π., Πιζήμολας Στ., Διαμαντής Ε., Παρδαλού, Σταματάκης Μ. (39’ Κλημαντής, 60’ λ.τ. Ι. Μπαϊράμης), Ανανιάδης
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ: Μαριτσενός, Μιχάλης Λαππάκης, Χάρης Λαππάκης (75’ Καραμούτας), Προβιάς Τριανταφύλλου, Κοκκάρης (46’ Μπαλάσας), Κάβουρας, Γαλανός, Κουγιός, Ροδίτης (70’ Ζώτα), Τσίκκης