Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Άτυχη η γυναικεία ομάδα του Άρη

Άτυχη η γυναικεία ομάδα του Άρη

0
aris ginaikeio

Άτυχη στάθηκε η γυναικεία ομάδα του Άρη Αρχαγγέλου στον αγώνα της πρεμιέρας για την Β΄ Εθνική κατηγορία. Απέσπασε ισοπαλία με σκορ 2-2 στο Δημοτικό Στάδιο Ελευσίνας από τον Πήγασο Θριασίου στην πρώτη εμφάνιση της στα σαλόνια της Β΄ Εθνικής. Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έδειξαν ότι και οι δύο θέλουν την νίκη. Με δύο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο, η γυναικεία ομάδα του Άρη Αρχαγγέλου προηγήθηκε αλλά οι πολλές απουσίες και ο ατυχής τραυματισμός της Hellstrom ανάγκασε τον προπονητή Γιώργο Δημητριάδη να χρησιμοποιήσει παίκτριες που δεν ήταν ακόμα έτοιμες με αποτέλεσμα να γείρει η πλάστιγγα προς το μέρος της γηπεδούχου Πήγασος Θριασίου που κατάφεραν να κυριαρχήσουν πλήρως στα τελευταία είκοσι λεπτά και να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας. Αξίζει να σημειωθεί ότι κοντά στην ομάδα βρέθηκε ο Γεν. Αρχηγός της γυναικείας ομάδας κ. Γιώργος Κουλούρης, στηρίζοντας την σε μία δύσκολη πρεμιέρα ο οποίος δήλωσε: «Για εμάς ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα, χωρίς τις απουσίες θα μπορούσαμε να διεκδικήσουμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα». Παράπονα από την διαιτησία έχει ο Άρης οι εκπρόσωποι του οποίου θεωρούν ότι έκανε λάθη σε βάρος και των δυο ομάδων.