Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Άτρωτος στα Λάερμα!

Άτρωτος στα Λάερμα!

0
polistratos gkol

Διπλασίασε τις νίκες του στο πρωτάθλημα και ο Πολύστρατος ο οποίος επικράτησε και πάλι στο γήπεδο του της Ομόνοιας Γενναδίου με 1 – 0. Αυτή τη φορά πάντως η ομάδα των Λαέρμων δυσκολεύτηκε περισσότερο (σε σχέση με το παιχνίδι της πρεμιέρας κόντρα στους Ιππότες), μιας και χρειάστηκε να έρθει το 90’ για να πετύχει το γκολ και να πάρει το «τρίποντο». Ήταν μια φάση που ο Χατζημιχαήλ, πήρε τη μπάλα σε πλάγια θέση, μπήκε στην περιοχή και ένα σουτ την έστειλε στα δίχτυα. Σε γενικές γραμμές, ο Πολύστρατος ήταν καλύτερος και είχε την υπεροχή. Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε ουσία καθώς ήταν νευρικός αλλά στην επανάληψη, κατάφερε να βάλει τη μπάλα κάτω και να δημιουργήσει ευκαιρίες προκειμένου να ανοίξει το σκορ νωρίτερα. Τελικά το γκολ ήρθε στην εκπνοή, εκεί που οι φιλοξενούμενοι είχαν πιστέψει ότι θα μπορούσαν να «τσιμπήσουν» τον βαθμό της ισοπαλίας.
Η σύνθεση του Πολύστρατου:
ΠΟΛΥΣΤΡΑΤΟΣ: Δημητρίου, Αναστασιάδης, Χατζηκαλημέρης, Πόλος, Χατζησάββας, Μπακαρής (78’ Κοιλιάς), Πανούσης (70’ Μάτσης), Γιώργου, Χωρίτης, Καραγιάννης, Χατζημιχαήλ