Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ασταμάτητος ο Άρης Αρχαγγέλου

Ασταμάτητος ο Άρης Αρχαγγέλου

0
balla2

Ένας εντυπωσιακός Άρης στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον ΠΑΟ Κω τον οποίο και κέρδισε με 4 – 1 και πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του. Πάντως, οι «κιτρινόμαυροι» έδειξαν να δυσκολεύονται στο πρώτο ημίχρονο διάστημα στο οποίο είχαν μπλοκαριστεί από τους φιλοξενούμενους. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 7’ με τον Ξύπα. Η αντίδραση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση και πέντε λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με τον Χατζανταλάου σε 1-1. Η απάντηση στο τέρμα του ΠΑΟ Κω ήρθε και πάλι από τον Ξύπα, ο οποίος στο 20’ κέρδισε πέναλτι μετά από ανατροπή από τον Ζώη, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο ίδιος για να «γράψει» το 2-1 για τους «κιτρινόμαυρους».
Στο δεύτερο μέρος ο Άρης ήταν ανώτερος σε όλα τα επίπεδα από τον αντίπαλο του και στο 48’ ο Παπαοικονόμου το επιβεβαίωσε σημειώνοντας με σουτ το 3-1. Οι Αρχαγγελίτες πέτυχαν και τέταρτο τέρμα στο 55’ με τον Μαρκόπουλο και στη συνέχεια έριξαν «στροφές», διατηρώντας το υπέρ τους 4-1 εύκολα μέχρι το τέλος του αγώνα.
Άρης Αρχαγγέλου: Βαρέλης, Γεωργάς, Τσελεπίδης (60’ Παπαοικονόμου), Χατζηνικόλας, Τζόλι, Κοντόγιαννος, Λαμπριανός (40 λ.τ. Χ. Χατζηνικόλας), Ξύπας (75’ Ενγκάμα), Κοτσίκος, Μαρκόπουλος, Παπαοικονόμου
ΠΑΟ Κω: Νέισκες, Χατζανταλάου, Ζώης, Παναγόπουλος, Γ. Ξυπολιτάς, Μ. Ξυπολιτάς, Τσιάτσιος (55’ Κωνσταντινίδης), Μεμά, Στεργαλάς (78’ Ζαμάγιας), Κανελόπουλος