Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Ασταμάτητοι οι Παμπαίδες του Διαγόρα

Ασταμάτητοι οι Παμπαίδες του Διαγόρα

0
diagoras pampaides

Ασταμάτητοι δείχνουν οι παμπαίδες του Διαγόρα. Κέρδισαν και τον Κολοσσό με 52 – 26 και πρόσθεσαν άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα στο ενεργητικό τους. Ο Διαγόρας ξεκίνησε πιο επιθετικά και με τον Τσακίρη σε ρόλο οργανωτή αλλά και εκτελεστή προηγήθηκε 7-14. Στη συνέχεια με πλουραλισμό στην επίθεση αλλά και αρκετή πίεση στην άμυνα, ανάγκασε τον Κολοσσό σε λάθη με αποτέλεσμα να «γράψει» ένα επιμέρους σκορ 2-18! Οι φιλοξενούμενοι πήγαν στα αποδυτήρια στο +23 (9-32). Στην επανάληψη ο Κολοσσός ήταν πιο ουσιαστικός αλλά δεν κατάφερε να μειώσει. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Διαγόρας με τους Ζάρρα και Στεφανάκη να κάνουν ότι θέλουν στην επίθεση, χάρισαν μια άνετη νίκη στην ομάδα τους.
Διαιτητές:Ξανθός-Ασλανίδης
Τα δεκάλεπτα:7-14,9-32,19-41,26-52
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ( Καλαποδάκης) Ζερβός6, Τσούλος 6, Κιούσης 4, Ουγιανίκ 4, Παπαδόπουλος3 (1), Χάρης 2, Βασιλαράκης 1, Οθείτης, Μπόνης, Χ”Γεωργίου, Γεωργάκης, Κ,Γεωργάκης
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Τσακίρης): Ζάρρας16, Στεφανάκης 11, Τσακίρης 8, Ράμος 8, Πίτσης 7, Σάββας 2, Ζώης, Μαλατέστας, Σταματάκης, Τσιρακάκης, Νικηταράς, Παλληγιάννης