Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Ασταμάτητοι οι Νέοι του Διαγόρα

Ασταμάτητοι οι Νέοι του Διαγόρα

0

Άλλη μια νίκη πρόσθεσαν στο ενεργητικό τους οι Νέοι του Διαγόρα οι οποίοι επικράτησαν στο γήπεδο της Παστίδας με το επιβλητικό 5 – 1 της Ένωσης Ασπροπύργου. Οι «κυανέρυθροι» του Παναγιώτη Μπεκιάρη ήταν πολύ καλύτεροι και δίκαια έφθασαν στη νίκη. Αξίζει μάλιστα να σημειωθεί ότι το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με 4 – 0. Δυο γκολ έβαλε ο Κότζα (με σουτ) κάνοντας το 2 – 0, ενώ ο Ζέελεφ με σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε το 3 – 0. Πριν τελειώσει το πρώτο σαρανταπένταλεπτο, από ασίστ του Ρουτζιέρη ο Κοντός με πλασέ έκανε το 4 – 0. Στην επανάληψη ο Λυκοπάντης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 5 – 0 και το μόνο που έκαναν από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν το σκορ (5 – 1). Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Ασπροπύργου τελείωσε το παιχνίδι με εννέα παίκτες λόγω δυο κόκκινων καρτών (από δεύτερες κίτρινες) λόγω αντικανονικών μαρκαρισμάτων.