Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου ΑΣ Χάλκης: Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις

ΑΣ Χάλκης: Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις

0
ippotes xalki

Χάρις σε ένα γκολ που «ήρθε» στις καθυστερήσεις, ο ΑΣ Χάλκης έκανε το 1 – 1 και απέσπασε έτσι έναν βαθμό στο παιχνίδι που έδωσε με τους Ιππότες στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων. Οι γηπεδούχου ήταν καλύτεροι στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, όμως οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στην επανάληψη και έγιναν πιο επιθετικοί φθάνοντας στην ισοφάριση.
Στο 30’ ο Θεοδοσίου με κεφαλιά από καλό σημείο μέσα από την περιοχή έκανε το 1 – 0.
Στο 92’ ο Τσιαντούλας με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μανώλης Κυρίτσης )Φραγκίνης, Κοσκινάς)
ΙΠΠΟΤΕΣ: Παπαδόπουλος Μ., Ζωάννου, Κοκιαντώνης, Προσμίτης, Μαρίνος, Θεοδοσίου (89’ Κασιώτης), Αλιάι, Στεργιόπουλος (71’ Βρετινάρης), Πλαγγέντης Ε., Εμίρογλου (84’ Ηλιακώστας), Παπαδόπουλος Κ.
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Χίου, Παπαλαζάρου, Κωστίδης, Μπιζάτης, Ζαμαντάκης, Δράμης (77’ Τσιαντούλας), Παπαστεργής, Τσιπιζίδης, Κάργας, Γιωργάς (70’ λ.τ. Παπαθεοδώρου), Ταμπάκ (33’ λ.τ. Πανούσης).