Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου ΑΣ Ρόδος: Πρώτο δείγμα θετικό

ΑΣ Ρόδος: Πρώτο δείγμα θετικό

0
rodos ippotes filiko

Φιλική νίκη με σκορ 3 – 0 σε βάρος των Ιπποτών πέτυχε η Ρόδος, στο πρώτη της φετινό παιχνίδι ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου. Η αναμέτρηση φιλοξενήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο των Καλυθιών και οι δυο προπονητές είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν πολλούς παίκτες. Είναι πάρα πολύ νωρίς για συμπεράσματα, ωστόσο η Ρόδος του πρώτου ημιχρόνου όπου είχε και την καθολική υπεροχή, έδειξε ότι είναι μια ομάδα που θα στηριχθεί πολύ στην κυκλοφορία της μπάλας καθώς και στην έντονη πίεση προς τον αντίπαλο. Ήταν κάτι που φάνηκε πολύ στα πρώτα 45 λεπτά με αποτέλεσμα η ομάδα της Παλιάς Πόλης να αντιμετωπίζει σημαντικό πρόβλημα για να αναπτυχθεί. Αξίζει να σημειωθεί ότι για τα «ελάφια» απουσίαζαν και έξι παίκτες, από τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα. Από την άλλη πλευρά οι Ιππότες έκαναν την πρώτη τους παρουσία φέτος σε φυσικό χλοοτάπητα και όπως φάνηκε ήταν κάτι που τους επηρέασε πάρα πολύ..
Στο 40’ ο Σίμου με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 1 – 0 και στο 55’ ο Τσαγκάρης με διαγώνιο σουτ πέτυχε το 2 – 0. Το τελικό 3 – 0 διαμόρφωσε ο Χατζηβαλσάμης στο 65’, επίσης με σουτ.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Γιώργος Μαυρουδής (Μοσχάτος, Αναστασοπούλου)
ΑΣ ΡΟΔΟΣ: ΑΣ ΡΟΔΟΣ: Ψωμιάδης, Τασσόπουλος, Καντιμοίρης, Σίμου, Θεοδωρέλλης, Τρίγκας, Γεωργιάδης, Χατζηβαλσάμης, Καμπούρης, Ευγενικός, Αλεξανδρίδης (Έπαιξαν και οι Ράτζα, Πελεκάνος, Ιμεραλιλάϊ, Γκάϊδας, Γανωτάκης, Γρύλλης, Νίκανδρος και Τσαγγάρης)
ΙΠΠΟΤΕΣ: Ζωγράφος, Σώτα, Κωνσταντίνου, Έλληνας, Αλαφάκης, Αγγελάκης, Τριπολίτης, Φιάμπολης, Καρπαθάκης, Ντούτσε, Ταφάνι (Έπαιξαν και οι Μικές Μαρίνος, Ντάνιελ, Χότζα, Καπουράνης, Μιχάλης Μαρίνος, Δραγατάκης, Ντουμάτζιος, Τσάκε, Αλμπάνο και Έλιο).