Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Απόλλων: Μίλησε η εμπειρία

Απόλλων: Μίλησε η εμπειρία

0
apollon_kalithion

Αν και το πάλεψε η Αθλητική Ένωση της Κατταβιάς δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα από τον Απόλλωνα Καλυθιών με 3 – 1 ο οποίος πήρε και το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση του κυπέλλου. Οι παίκτες του Μανώλη Φραντζή “έκλεψαν” τις εντυπώσεις στο πρώτο ημίχρονο διάστημα στο οποίο κοίταξαν κατάματα τους αντιπάλους τους παρά τα δυο γκολ που δέχθηκαν. Ήταν σαν να μην τους χώριζε μια κατηγορία. Αξίζει μάλιστα να σημειωθεί ότι το πρώτο γκολ επιτεύχθηκε από ελεγχόμενη θέση οφσαίντ ενώ δέχθηκαν και ακόμα ένα από μια άτυχη στιγμή. Στην επανάληψη και όσο περνούσαν τα λεπτά, το σκηνικό άρχισε να διαφοροποιείται καθώς οι πιο έμπειροι απολλωνιστές έλεγξχαν περισσότερο το παιχνίδι. Το 0 – 1 πέτυχε ο Αλαχούζος στο 13′ ενώ ο Μουτσοντέμπι στο 36′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του ( 0 – 2). Στο 39′ ο Νασιόπουλος με πέναλτι μείωσε σε 1 – 2 αλλά στο 80′ ο Μουτσοντέμι και πάλι διαμόρφωσε το τελικό 1 – 2.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Ηλίας Ασημακόπουλος (Καλκαβούρας, Καραγιάννης)
ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Ζουρούδης, Κυπριώτης, Φουντής, Νασιόπουλος, Μακριάς, Ιντρίσα, Παπανικολάου, Μπουγιουκλάκης, Κουμπιάδης, Κιοκάκης (50΄Σαρακάκης), Τσιλίκας
ΑΠΟΛΛΩΝ: Χατζηνικόλας, Κίτσος, Ηλίας, Μοσχιδιού (59′ Αττιτής), Μάκρας (70′ Δημητράς), Στάθης, Κατσιδώνης, Αλαχούζος, Μαχλελής, Παπαδόπουλος (70′ Μαυρομούστακος), Μουτσοντέμι