Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Αποκλείστηκε η Αναγέννηση Ιάλυσος

Αποκλείστηκε η Αναγέννηση Ιάλυσος

2
kipello1
Δεν τα κατάφερε η Αναγέννηση Ιάλυσος και ηττήθηκε σήμερα στη Χίο από την τοπική Δάφνη Δαφνώνα με 3 – 1 αποχαιρετώντας τον θεσμό του κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας. Η κυπελλούχος Δωδεκανήσου, δέχθηκε τρία τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και μετά ήταν εξαιρετικά δύσκολο να αντιδράσει. Το σκορ για τους γηπεδούχους «άνοιξε» Ζαμπετάκης στο 5ο μόλις λεπτό, ενώ το 2-0 «έγραψε» Σεζένιας στο 31’. Η Δάφνη έφτασε και σε τρίτο τέρμα πριν τη συμπλήρωση 45 λεπτών με τον Σκούφαλο (33’). Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Ιαλυσού ήταν να μειώσει το σκορ στο 73’ με το φάουλ του Αξιώτη. Δάφνη Δαφνώνα: Μπόρσης, Ζαμπετάκης, Κονιμάνης, Ζγουράκης, Χειλάς, Πασαγιάννης, Σεζένιας, Παπαλάνης, Παπαγιάννης,  Ζαμπετάκης, Σκούφαλος
Αναγέννηση Ιάλυσος: Λιούρδης, Μαλλιάκας, Φωτεινής, Χατζημιχαηλ, Λουκίσας, Κρομύδας, Αξιώτης, Σπάρταλης, Παφιάκης (46′ Στεργιόπουλος), Μπιγκό, Σάλιβαν