Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ανώτερος ο Ορφέας, 3 – 0 την Αθλέτικο

Ανώτερος ο Ορφέας, 3 – 0 την Αθλέτικο

0

Ανώτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο Ορφεάς επικράτησε με 3 – 0 της Αθλέτικο Αφάντου σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο των Αγίων Αποστόλων . Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Λουκίσσα στο 17’ ενώ στο 28’ ο Αυγουστάκης έκανε ένα σουτ από καλό σημείο αλλά έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Οι «κόκκινοι» έλεγξαν απόλυτα το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία. Μόνο στο 41’ο Κούρτη έκανε ένα σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή αλλά ο Μπιλιάς κατάφερε να μπλοκάρει με υπερένταση.
Και στο δεύτερο ημίχρονο ο Ορφέας μπήκε πολύ δυνατά και στο 52’ μετά από σέντρα του Αποστολόπουλου, ο Νίκας από κοντά έκανε το 2 – 0. Στο 57’ ο Ντουρμουσάϊ έκανε ένα σουτ με τη μπάλα να χτυπάει στο κάθετο δοκάρι ενώ την ίδια κατάληξε είχε σουτ του Σβέρκου στο 61’. Στο 67’ ο Αυγουστάκης από θέση τετ α τετ πλάσαρε αλλά ο τερματοφύλακας απόκρουσε σωτήρια και στο 68΄ο Νίκας με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 3 – 0 που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ανταπόκριση: Τάκης Χατζηγεωργίου