«Ανοιχτό τουρνουά»: Ορίστηκαν οι προημιτελικοί

0
ergasiako3

Συνεχίσθηκε το Σάββατο 13 Ιουλίου 2013 το 2ο ανοικτό τουρνουά καλαθοσφαίρισης που διοργανώνει ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Βενετόκλειο.
Τα αποτελέσματα είναι τα ακόλουθα :
A! Όμιλος : ΛΙΜΕΝΙΚΟ – ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ (εξ’ αναβολής) – 54-53
Διαιτητές : ΦΑΚΑΡΟΣ – ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
Δεκάλεπτα του αγώνα : 10-18, 09-11 (ημιχ.), 12-13, 23-11
Συνθέσεις Ομάδων :
ΛΙΜΕΝΙΚΟ (ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ) : ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ 2, ΖΟΥΡΙΔΗΣ, ΒΕΝΙΖΕΛΗΣ 40(9), ΜΑΡΟΥΦΙΔΗΣ, ΤΑΤΗΣ, ΨΑΛΤΟΠΟΥΛΟΣ 5, ΛΙΒΙΕΡΑΤΟΣ 4(1), ΚΩΤΣΙΔΗΣ 2, ΓΚΟΥΡΕΤΑΣ, ΒΑΡΝΑΣ 1.
ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ (ΜΑΡΟΥΛΑΚΗΣ) : ΑΠΟΣΤΟΛΑΣ, ΚΑΤΟΓΑΣ, ΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ. 23, ΜΑΥΡΟΝΙΚΟΛΑΣ 6(1), ΣΤΡΙΓΚΛΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗΣ 4, ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΛΕΝΤΗΣ 4, ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗΣ 6, ΧΑΤΑΣ 4, ΜΑΡΟΥΛΑΚΗΣ 6.

Β! Όμιλος : ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ – ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ – 53-40
Διαιτητές : ΟΡΦΑΝΟΣ – ΚΙΟΤΤΟΥ
Δεκάλεπτα του αγώνα : 10-13, 15-08 (ημιχ.), 12-10, 16-09
Συνθέσεις Ομάδων :
ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ (ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Π.) : ΜΠΑΝΓΚΟΥΡΑΣ 17, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Π. 14(1), ΟΘΕΙΤΗΣ 1, ΣΕΓΚΡΕΝ, ΓΕΩΡΓΑΣ 5, ΑΧΛΑΔΙΩΤΗΣ 5, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ Ε. 4, ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ Π., ΚΩΣΤΑΡΙΔΗΣ 7, ΦΕΣΑΚΗΣ.
ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ (ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ) : ΠΡΩΤΟΓΕΡΑΚΗΣ 4, ΣΑΡΑΝΤΗΣ, ΣΚΑΜΑΓΚΗΣ, ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ 2, ΚΑΤΤΑΒΕΝΑΚΗΣ 3, ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 10, ΖΟΓΛΟΥ 3(1), ΡΕΤΣΑΣ 4, ΧΑΡΤΟΦΥΛΑΞ 4, ΣΟΡΔΑΚΗΣ 1, ΜΥΛΩΝΑΣ 9, ΚΑΤΣΙΜΠΡΗΣ.

Β! Όμιλος : ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ – ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΙ – 59-42
Διαιτητής : ΑΝΤΩΝΙΟΥ – ΑΛΕΞΙΟΥ
Δεκάλεπτα του αγώνα : 19-14, 10-08 (ημιχ.), 09-09, 21-11
Συνθέσεις Ομάδων :
ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ (ΓΕΩΡΓΑΛΛΗΣ): ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ 15(1), ΜΑΥΡΟΜΟΥΣΤΑΚΟΣ 5(1), ΜΑΚΡΑΣ 6, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ 9, ΒΑΣΙΛΑΡΑΣ 2, ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΚΟΨΙΑΣ 9, ΑΓΓΟΥΡΙΑΣ 3, ΜΑΡΟΥΛΗΣ 6.
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΙ (ΑΤΤΙΤΗΣ) : ΠΑΠΑΣΑΒΒΑΣ 7, ΚΑΤΩΓΑΣ, ΒΕΡΒΕΡΗΣ 1, ΜΑΧΛΗΣ 17(1), ΓΛΕΝΤΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΥΚΙΑΛΗΣ Λ. 2, ΣΤΑΥΡΟΥΛΗΣ, ΜΑΛΛΕΣ 6, ΛΑΖΑΡΑΚΗΣ 2, ΣΙΕΧ 7.

Με την ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής στον Β! Όμιλο η βαθμολογία έχει ως εξής :

 

 

ΑΓΩΝΕΣ

ΝΙΚΕΣ

ΗΤΤΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΠΟΝΤΟΙ

 

1.

CARPE DIEM

8

8

0

16

532-331

(+ 201)

2.

MARINE

8

7

1

15

620-400

(+ 220)

3.

ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ

8

6

2

14

489-447

(+ 42)

4.

ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ

8

5

3

13

475-379

(+ 96)

5.

ORANGE GYM

8

3

5

11

415-502

(87)

6.

ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑ

8

3

5

11

391-451

(- 60)

7.

ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ

8

2

6

10

353-453

( 100)

8.

ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΙ

8

2

6

10

381-507

(- 126)

9.

ROOKIES

8

0

8

8

406-592

(- 186)

 

Με την διεξαγωγή του εξ’ αναβολής αγώνα μεταξύ ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ – Τ.Ε.Ε.  η βαθμολογία του Α! Ομίλου διαμορφώνεται  ως εξής :

Α! Όμιλος

 

 

ΑΓΩΝΕΣ

ΝΙΚΕΣ

ΗΤΤΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΠΟΝΤΟΙ

 

1.

GIANNOULIS OPTICS ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ

7

7

0

14

517-313

(+ 204)

2.

NIKE RX

7

6

1

13

500-311

(+ 189)

3.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ

7

4

3

11

406-374

(+ 32)

4.

ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ

7

3

4

10

278-359

( 81)

5.

BUONA SERA

6

3

3

9

307-335

(28)

6.

ΛΙΜΕΝΙΚΟ

6

3

3

9

320-367

(47)

7.

ΑΦΑΝΤΟΥ TEAM

7

1

6

8

284-393

(109)

8.

ΚΑΖΙΝΟ

7

0

7

7

281-441

(140)

 

            Καθοριστικής σημασίας ο εξ’ αναβολής αγώνας της Δευτέρας 15 Ιουλίου 2013 μεταξύ των ομάδων BUONA SERA – ΛΙΜΕΝΙΚΟ όπου νικητής θα καταλάβει την τέταρτη προνομιούχο θέση του Α! ομίλου και θα διασταυρωθεί με τον πρώτο του Β! ομίλου σε knockout παιχνίδι.

 

ΟΡΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

 

ΩΡΕΣ

ΤΡΙΤΗ 16 ΙΟΥΛΙΟΥ 2013

18:00

GIANNOULIS OPTICS ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ – ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ

20:00

NIKE RX – ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΙ

 

 

ΩΡΕΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 17 ΙΟΥΛΙΟΥ 2013

18:00

MARINE – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ

20:00

CARPE DIEMBUONA SERA ή ΛΙΜΕΝΙΚΟ