Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Ανέβηκε στην 3η θέση ο Ευαγόρας

Ανέβηκε στην 3η θέση ο Ευαγόρας

0

Μια σημαντική νίκη που του έδωσε την ευκαιρία να αναρριχηθεί στην 3η θέση της βαθμολογίας πέτυχε ο Ευαγόρας ο οποίος επικράτησε με 2 – 0 του Δωριέα στο Ενωσιακό γήπεδο στο Κορακόνερο σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Γ’ Κατηγορίας. Οι “πράσινοι” ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο αλλά παράλληλα και τυχεροί καθώς άνοιξαν το σκορ στο 43′ μετά από αμυντικό λάθος των αντιπάλων τους. Σκόρερ ήταν ο Παπαδόπουλος (1 – 0) ο οποίος έβαλε τον Ευαγόρα μπροστά στο σκορ σε ένα κρίσιμο σημείο του παιχνιδιού.

Στην επανάληψη ανέβηκε ο Δωριέας, πίεσε αλλά άφησε αρκετούς κενούς χώρους τους οποίους εκμεταλλεύτηκε ο Ευαγόρας και με ένα τέρμα του Παπαντωνίου (2 – 0) στο 70′ “καθάρισε” τον αγώνα.