Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Ανεβαίνει ο Ακουσίλαος

Ανεβαίνει ο Ακουσίλαος

0
DSCN9926
Ακόμα μια νίκη σημείωσε σήμερα (Σαββάτο) ο Ακουσίλαος ο οποίος επικράτησε μέσα στο γήπεδο του με 2 – 0 του Ηρακλή Μαριτσών και πιστοποίησε ότι βρίσκεται σε αγωνιστική άνοδο το τελευταίο διάστημα. Για μια ακόμα φορά σκόραρε ο Μαθιός και οδήγησε την ομάδα του στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης. Αν και οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να ξεκινούν πιο δυνατά το παιχνίδι, οι παίκτες του Σπύρου Αγγελόπουλου γρήγορα ισορρόπησαν και προσπάθησαν να φανούν πιο δραστήριοι, κάτι το οποίο έγινε. Σε γενικές γραμμές έγινε ένα καλό πρώτο ημίχρονο. Ο ίδιος ρυθμός παρατηρήθηκε και στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να φτάνουν τελικά στη νίκη. Οι φιλοξενούμενοι πάντως έκαναν φιλότιμη προσπάθεια όμως φαίνεται πως τους επηρέασε πολύ το δεύτερο τέρμα που δέχθηκαν.
ΤΑ ΓΚΟΛ
Στο 17’ ο Μαθιός με ένα πολύ ωραίο πλασέ από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, έστειλε τη μπάλα στην απέναντι γωνιά του Κοσμά κάνοντας το 1 – 0
Στο 85’ ο Μαθιός και πάλι με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2 – 0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Θωμάς Πατσιόπουλος (Δημήτρης Πλακογιάννης, Στέργος Γιακουμάκης)
ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΣ: Σαρικάς, Λαππάκης, Σιέχ, Πομπού, Έλληνας, Καλημέρης, Παπουρδάνος, Νέτσα (75’ Κορκίδας), Παπαστάμος (17’ Σαπαλίδης), Μαθιός, Διακαναστάσης (46’ Σκόρπος)
ΗΡΑΚΛΗΣ: Κοσμάς, Τσούφιος, Λορέντζος, Καρακώστας (54’ Μακρής), Παπακωνσταντής, Μαυρής (77’ Ραφτόπουλος), Χειμωνέττος (71’ Τσαλώλης), Μπιλιάς, Καρίκης, Βασιλώττος, Κρομμύδας