Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Άνετος ο Φοίβος

Άνετος ο Φοίβος

0

Σε παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε το παιχνίδι του Φοίβου με την ΑΕ Λέρου που έγινε σήμερα στο γήπεδο της Κρεμαστής στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας Δωδεκανήσου. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με το ευρύ 6 – 0 και έτσι πρόσθεσαν ακόμα τρεις βαθμούς στο ενεργητικό τους. Όπως μαρτυράει και το τελικό σκορ, το παιχνίδι δεν αντέχει σε καμία ιδιαίτερη κριτική μιας και υπήρχε διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δυο ομάδων. Οι παίκτες του Μιχάλη Πολιά άνοιξαν το σκορ στο 15’ με τον Λευτέρη Δράκο (1 – 0), ενώ ο ίδιος παίκτης πέτυχε άλλα δυο τέρματα μέχρι και το φινάλε του ημιχρόνου. Σκόραρε στο 35’ και το 45’ κάνοντας το 3 – 0. Στην επανάληψη ο Φοίβος πέτυχε άλλα τρία τέρματα και έτσι «καθάρισε» εύκολα τον αγώνα. Στο 70’ ο Κιοσέογλου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 4 – 0 και ακολούθησαν δυο τέρματα του νεαρού Δαφερέρα (82’ και 85’) με τα οποία διαμορφώθηκε το τελικό 6 – 0.