Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Άνετη νίκη του Ηρακλή Μαριτσών

Άνετη νίκη του Ηρακλή Μαριτσών

0
iraklis maritson

Άνετη νίκη που του έδωσε την ευκαιρία να φθάσει στους εννιά βαθμούς πέτυχε στο γήπεδο του ο Ηρακλής. Η ομάδα των Μαριτσών επικράτησε του ΑΣ Χάλκης με 3 – 0 μετά από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι που δεν είχε να προσφέρει και πολλές συγκινήσεις στο φίλαθλο κόσμο. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και από τη στιγμή που στο πρώτο ημίχρονο πέτυχαν δυο τέρματα είχαν την ευκαιρία στην επανάληψη να κάνουν και συντήρηση των δυνάμεων τους ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξε στο 20’ ο Κούρος με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή. Στο 38’ μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Χατζηκωνσταντής από κοντά πέτυχε το 2 – 0. Στο 58’ ο ίδιος παίκτης με ατομική προσπάθεια και σουτ στο «παραθυράκι» πέτυχε το πιο όμορφο γκολ της αναμέτρησης και διαμόρφωσε το τελικό 3 – 0.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Κόλλιας (Στεργαλλάς, Διακοφιλιππής).
ΗΡΑΚΛΗΣ: Σαββιδάκης, Παπακωνσταντής Κ. (60’ Μ. Παπακωνσταντής), Τσαλώλης, Τσούφιος, Παπαδημήτρης, Μπιγκό, Κούρος, Χειμωνέττος, Χατζηκωνσταντής (70’ Πίσκαπας), Λερογιάννης (75’ Γεωργαρέλλης), Μπιλιάς
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Χίου, Κουτσογούλας, Βασιλείου (55’ Δράμης), Σπύρου, Ψαράς, Κωστίδης, Νάρντι, Καβουκλής (65’ Παπαστεργής), Ντούπης (85’ Πανούσης), Μπιζάτης, Παπαλαζάρου