Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Άνετα κι ωραία ο Φοίβος

Άνετα κι ωραία ο Φοίβος

0
fasi1

«Αέρας» πέρασε από τη Λίνδο ο Φοίβος που συνέτριψε 4-1 τον τοπικό Κλεόβουλο. Η ομάδα της Κρεμαστής, που σημείωσε τη 2η σερί νίκη του με το Γιώργο Σάββενα στον πάγκο, ήταν καταιγιστικός από το 20΄ και μετά, αφού σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Δημητρόπουλος ισοφάρισε 1-1 το γκολ του Τριπολίτη στο 6΄.
Το 1-1 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν «στροφές» και να πιέζουν από το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους για να ανατρέψουν το σκορ. Τελικά το κατάφεραν στο 52ο λεπτό με τον Νίκο Ορφανίδη να μην αστοχεί από κοντά, ενώ στο 75’ ο Φραντζής με αυτογκόλ έδωσε τέλος στις όποιες ελπίδες είχε ο Κλεόβουλος για να ξαναμπεί στο ματς. Το τελικό 1-4 για τον Φοίβο διαμόρφωσε και πάλι ο Νίκος Ορφανίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 85’.

Κλεόβουλος: Ναούμ, Δανελάκης, Φραντζής, Βασιλάκης, Μαγιόγλου, Μωραίτης (60’ Αττιτής), Σακκάς, Ιωαννίδης (65’ Διάκουλας), Γεωργαλλής, Τριπολίτης, Τσοπανάκης
Φοίβος Κρεμαστής: Πεταυράκης, Καρύδης (70’ Βασιλείου), Μπιλιάς, Ντόστιο, Δημητρόπουλος, Λ. Δράκος, Σάββενας (80’ Π. Δράκος), Μαννάκης, Χριστοδούλου, Φυλακούρης, Ν. Ορφανίδης