Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Άνετα η ΑΕ Αδελφοσύνη με χατ τρικ του Πλαγγέντη

Άνετα η ΑΕ Αδελφοσύνη με χατ τρικ του Πλαγγέντη

0

Με τον Πλαγγέντη να πετυχαίνει χατ τρικ, η ΑΕ Αδελφοσύνη επικράτησε εύκολα με το ευρύ 4 – 0 του Πολυβώτη Νισύρου και ξεκίνησε έτσι με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορία. Το σκορ είχε ανοίξει στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ο Εμίρογλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Πλαγγέντης. Στο 75’ πέρασε τρεις παίκτες και με ωραίο σουτ στο «παραθυράκι» έκανε το 2 – 0. Στο 84’ με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή έκανε το 3 – 0 και στο 89’ πήρε τη μπάλα από το κέντρο, πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4 -0. Η ομάδα της Νισύρου είχε πολλές ελλείψεις και «κατέβηκε» ουσιαστικά με έντεκα όλους και όλους ποδοσφαιριστές.

Ανταπόκριση: Τάκης Χατζηγεωργίου