Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Ανάσα για την Τήλο

Ανάσα για την Τήλο

0
as_tilou_anagennisi1
Βαθμολογική ανάσα πήρε η ομάδα της Τήλου που επικράτησε με 2 – 1 της Ασπίδας Σαλάκου, στο παιχνίδι που ολοκήρωσε την 8η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Β κατηγορίας Δωδεκανήσου στον όμιλο Ρόδου. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 25’ όταν το σουτ που πραγματοποίησαν κόντραρε στα σώματα των αμυντικών, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα της Ασπίδας Σαλάκου. Στο 30’ οι παίκτες της Τήλου είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μοσχους χτύπησε στο δοκάρι. Τρία λεπτά αργότερα οι παίκτες της Σαλάκου έφεραν το παιχνίδι στα ίσα μετά από εύστοχο πλασέ του Παπανικολάου που έκανε το 1 – 1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Προς το τέλους του παιχνιδιού στο 87’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν όταν ο Ζουρούδης από δεξιά πέρασε τέσσερις παίκτες της Τήλου, έβγαλε μόνο του με το τέρμα τον Ζερβό ο οποίος δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά και σαν να μην έφτανε αυτό στην αμέσως επόμενη φάση η Τήλος πήρε την νίκη όταν ο Φασουλής με πανέμορφο πλασέ έξω από την περιοχή νίκησε τον τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων.