Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Άλλη μια νίκη για την Τελχινίδα

Άλλη μια νίκη για την Τελχινίδα

0
2

Για την κατηγορία παμπαίδων το Σάββατο το απόγευμα στην «τέντα¨, ο Διαγόρας φιλοξένησε το ΡΣΦΠ Τελχινίς. Ο αγώνας ήταν πολύ καλός με τους αθλητές και των δύο ομάδων να αγωνίζονται με πάθος και να προσφέρουν πολλές και θεαματικές φάσεις. Με εξαίρεση το 2ο σετ που οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν εύκολα, οι δύο αντίπαλοι πήγαιναν μαζί στο σκορ αλλά στους τελευταίους πόντους, οι πιο έμπειροι αθλητές της Τελχινίδας ήταν και πιο αποτελεσματικοί, παίρνοντας τελικά τη νίκη με 3 – 0. Τα σετ του αγώνα: 22 – 25 (20’), 11 – 25 (18’), 23 – 25 (27’).
Διαιτήτευσαν οι κ. Στ. Γκέκας και Θ. Κυπριώτης.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Π. Δικαστόπουλος): Αλ. Πάντσος, Μ. Γεράκης, Αλ. Δεληγιώργης, Μπόλιγκ Πλατής, Γ. Δεληγιώργης, Αλ. Παπαστάμος, Ι. Παπαμανώλης
ΤΕΛΧΙΝΙΔΑ (Μ. Τσιμισίρης): Κ. Χειμωνέττος, Φ. Αράπης, Κρ. Χατζημανώλης, Γκ. Ορμενάϊ, Γ. Χατζηγεωργίου, Ι. Σαρικάς, Κ. Κεσίδης, Θ. Αρβανίτης, Στ. Σίμου, Στ. Πανταζής