Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Αγχωτική νίκη του Διαγόρα

Αγχωτική νίκη του Διαγόρα

2
diagoras aris

Μεγάλος κερδισμένος της 1ης αγωνιστικής των play off είναι ο Διαγόρας ο οποίος κέρδισε στο Δημοτικό Στάδιο τον Άρη Αρχαγγέλου με 1 – 0. Ήταν πάντως μια αγχωτική νίκη για τους «κυανέρυθρους» δεδομένου ότι κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, οι «κιτρινόμαυροι» απείλησαν την εστία του Σκυλλά με αποκορύφωμα ένα σουτ στο δοκάρι από τον Μάλλιο στο 63’ . Αξίζει μάλιστα να σημειωθεί ότι ο Άρης σημείωσε ένα γκολ στο 67’ με τον Πομπού το οποίο όμως ακυρώθηκε για οφσάϊντ. Ο Διαγόρας ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο όπου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς πάντως να έχει την κλασική ευκαιρία (η καλύτερη του ευκαιρία χάθηκε στο 22’ όταν ο Πεταυράκης έκανε ένα σουτ το οποίο απόκρουσε δύσκολα ο Χρυσανθής. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν πριν καν συμπληρωθεί το 1’ με ένα ωραίο σουτ του Πεταυράκη μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Πατσιόπουλος με βοηθούς τον Καλκαβούρα και τον Αχιολά.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Σκυλλάς, Διακάκης (70’ Αμπελάς), Παλάζης (56’ Μπαούρης), Καψαλάκης, Τσελεπίδης, Σαλαμαστράκης, Πεταυράκης, Χατζηπέτρος, Επιφάνης, Ζουρούδης, Μαίλης
ΑΡΗΣ: Χρυσανθής, Κοτσίκος (83’ Κολιάδης), Σταμούλης, Πομπός, Κωστάκης, Κολιοκώστας, Μπαιρακτάρης (64’ Λαμπριανός), Κοντόγιαννος, Μαλλιός, Χατζηνικόλας (73’ Β. Φαρμακαλής), Παπαοικονόμου