Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου “Αγκαλιά” με τον τίτλο ο Αστέρας

“Αγκαλιά” με τον τίτλο ο Αστέρας

0
asteras anagennisi

Αγκαλια με  τον τίτλο του 1ου ομίλου της Β΄Κατηγορίας βρίσκεται η ομάδα του Αστέρα Πστίδας αφού επικράτησε με 4-1 της Κύπρου στο γήπεδο της Παστίδας, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής . Το σύλολο του Δημήτρη Παρασκευόπουλου μπήκε καλύτερα στο ματς και μόλις στο 6΄κατάφερε να ανόιξει το σκορ όταν ο Πάπα έκανε την παράλληλη μπαλιά και ο Αποστολόπουλος με πλασε έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πεστλίκη. Οι Παστιδενοί συνέχισαν την πίεση στα καρε της Κύπρου και στο 41΄και πάλι ο Αποστολόπουλος έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του. Η εικόνα του ματς δεν άλλαξε ούτε στην επανάληψη με τον Αστέρα στο 54΄να κάνει τρία τα τέρματα του όταν μετά από κάθετη πάσα του Αμπελά ο Κατσούλης που πέρασε και τον τερματοφύλακα ευστόχησε κάνοντας το 3-0. Στο 67΄ο Νίκας με ωραίο ψηλοκρεμαστο σουτ μείωσε σε 3-1 για να έρθει πέντε λεπτά αργοτέρα ο Κατσούλης με δυνατό σουτ να διαμορφώσει το τελικό 4-1. Να σημειωθεί οτι οι δυο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Αποστολόπουλου στο 43΄και του Κούρλιου στο 49΄.
Διαιτήτευσε ο κ. Δουλγέρης (Σταυρούλιας, Μαυρουδής)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ: Ροδανάκης, Ανδρεόπουλος, Χαριτάκης, Αυγενικού, Καρύδης(77΄Πατινιώτης), Καλαγρής, Συμεωνίδης, Κατσούλης(74΄Λιάμης), Αμπέλας(83΄Κυρίτσης), Πάπα, Αποστολόπουλος
ΚΥΠΡΟΣ: Πεστλίκης, Βασιλείου(58΄Κιάρρι), Τόσκα, Παναγιώτου, Τσίρκος, Κούρλιος, Καραπάτζος(53΄Ροδίτης), Τσακμακίδης, Χατζηκωνσταντής, Νίκας , Γκλάβας