Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου ΑΕ Κατταβιάς: Άλλη μια εκτός έδρας νίκη

ΑΕ Κατταβιάς: Άλλη μια εκτός έδρας νίκη

0
katavia oloimazi

Την έβδομη φετινή της εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ΑΕ Κατταβιάς. Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν με 2 – 0 μέσα στο Γεννάδι της Ομόνοιας και πρόσθεσαν άλλους τρεις βαθμούς στο ενεργητικό τους. Η ομάδα του Μανώλη Βασιλειάδη ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχε και τα δυο της τέρματα και επέβαλλε τον ρυθμό της. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν περισσότερο μοιρασμένο με τους γηπεδούχους πάντως να έχουν την ελαφρά υπεροχή. Στο 52’ ο Μερκούρης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1 – 0 και στο 75’ ο Μακρυδημήτρης με τον ίδιο τρόπο διαμόρφωσε το τελικό 0 – 2.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Βαγγέλης Κατσιδώνης (Τσιγαράς, Βάσιλας).
ΟΜΟΝΟΙΑ: Ι. Κρητικός, Κ. Χατζηκώστας (75’ Κώστας Χατζηκώστας), Κ. Κλημαντής, Στ. Πιζήμολας, Σκ. Μπαϊράμης, Διαμαντής, Στέργος Πιζήμολας, Καπιώτης (52’ Χρυσαφίνας), Παρδαλός, Μ. Κρητικός (52’ Καρασάββας), Ι. Μπαϊράμης
ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Παπαθεοδώρου, Μπουλουτίδης (40’ λ.τ. Μυλωνάς), Μπομπουλάκης, Ιντρίσα, Τριαλώνης, Μακριάς, Τσακμακίδης, Κουλιμπαλί, Γκιόζη (60’ Μακρυδημήτρης), Καρπάτσης, Μερκούρης (70’ λ.τ. Κολοβός)