Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Aνεβαίνει η ΕΝΑ Αφάντου

Aνεβαίνει η ΕΝΑ Αφάντου

0

Καλύτερη η Ε.Ν.Αφαντου ,από τον Δωριεα, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο ,πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης νικώντας με (3-1 ).
  Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με του Αφαντους να εχουν ελαφρά υπεροχή . Ήταν καλά στημένη η άμυνα  του Δωριεα  και άστοχοι οι επιθετικοί της  ΕΝΑ,  έως το 44΄ , όταν ο Σφουγγαριστος εκμεταλλεύτηκε λάθος  των γηπεδούχων και ισοφάρισε σε (1-1) . Ο Δωριεας είχε προηγηθεί στο 19΄ , όταν ο Ντερομεναης περνώντας την μπάλα στο το κέντρο και τριπλαροντας τρεις αντιπάλους , πλασάρε τον Γεωργίου από το υψος του πεναλτι ,δίνοντας το προβάδισμα στον Δωριεα  με (1-0)
  Στο δεύτερο ημίχρονο η Ε.ΝΑ , με τον Λαουδικο στο 65΄εκανε το (1-2)  και με τον Σπανο στο 67΄το (3-1) που ηταν και το τελικο σκορ