Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Άλωσαν την Πεύκη οι Άγιοι Θεόδωροι!

Άλωσαν την Πεύκη οι Άγιοι Θεόδωροι!

0
agioi theodoroi

Έδειξαν …τα δόντια τους και στην Πεύκη! Οι Άγιοι Θεόδωροι κέρδισαν με 65 – 60 στην παράταση την τοπική ομάδα και πέτυχαν έτσι την δεύτερη συνεχόμενη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας. Η ομάδα του Αρχαγγέλου, έπαιξε με μεγάλη ψυχή και πάθος και έφθασε στην κατάκτηση ενός πολύ σημαντικού ροζ φύλλου αγώνα.
Οι Άγιοι Θεόδωροι είχαν πολύ άγχος και πολύ πίεση στο ξεκίνημα αλλά παρόλα αυτά προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο και στο τρίτο υπήρχε ισορροπία και οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, λίγα δευτερόλεπτα πριν την λήξη, οι Άγιοι Θεόδωροι προηγήθηκαν με 56 – 50 αλλά οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο και ισοφάρισαν και πήγαν το παιχνίδι στην παράταση. Εκεί η Ροδίτικη ομάδα ήταν πολύ συγκεντρωμένη και παίζοντας καλή άμυνα πήρε την σπουδαία νίκη. Αξίζει να σημειωθεί ότι στις εξέδρες ήταν ένας …ηρωϊκός φίλαθλος (φοιτητής από τον Αρχάγγελο) ο οποίος δεν σταμάτησε λεπτό να υποστηρίζει την ομάδα.