Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Τελχινίς: 2η θέση στους εφήβους

Τελχινίς: 2η θέση στους εφήβους

0

Με απολογισμό 3 νίκες και 1 ήττα οι έφηβοι της Τελχινίδας τερμάτισαν στη 2η θέση του πρωταθλήματος, πίσω από τις Αθλοπαιδιές Κω. Στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε το φετινό πρωτάθλημα οι αθλητές του Νίκου Τσιντομηνά νίκησαν με 3-1 τον Φοίνικα. Οι νικητές αφού έχασαν το 1ο σετ με 20-25 βελτιώθηκαν στην άμυνα και με πολύ καλό σερβίς και δυνατές επιθέσεις έφθασαν εύκολα στο τελικό 3-1.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-1 σετ σε 96΄ (20-25 σε 27΄,25-11 σε 22΄,25-14 σε 22΄και 25-20 σε 25΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αντώνης Χατζηγεωργίου, Τάσος Αμπλανίτης, Δημήτρης Καλιόζης, Ηλίας Ρέγκλης, Σεβαστός Φιλίππου, Εμρέ Μποζατζή, Άλμπι Σωτηρίου, Δημήτρης Λαζαράκης και Δημήτρης Γκίκας.

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Θεόδωρος Ανανίας, Μιχαήλ Ανθης, Κυριάκος Κεφαλας, Γεώργιος Κουκιάς, Ευκλής Μαμαλίγκας, Ρικάρντο Σαμπάνης, Ιωάννης Αναστασάς, Εμμανουήλ Καραθεοδώρου, και Δημήτρης Σαμπάνης (λ)

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Μαίρη Παπαδούλη και ο Ανδρέας Παπαδόπουλος.

Τελική βαθμολογία Εφήβων

ΟμάδεςΑγΒαθμNίκεςΉττεςσετ +σετ –
1Αθλοπαιδιές Κω41031115
2Τελχινίς4831106
3Φοίνικας4004212

Παγκορασίδες: Φοίνικας – Τελχινίς 3-0

Την ήττα γνώρισαν οι παγκορασίδες της Τελχινίδας αφού έχασαν από τον Φοίνικα στην Κρεμαστή με 3-0 σετ. Οι γηπεδούχες ήταν καλύτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ενώ οι αθλήτριες της Τελχινίδας έκαναν πολλά λάθη σε άμυνα και επίθεση.

ΑΕΣΠ Φοίνικας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 91΄(25-14 σε 32΄,25-22 σε 32΄και 25-21σε 27΄)

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Ι. Πεντζα, Καλ. Κουκιά, Μ. Κορμπα, Κ. Κουκιά, Ρ. Κουκιά (λ), Μ. Μαμαλίγκα, Ι. Κουτσουκου, Χ. Συμιακού και Μ. Συμιακού.

Τελχινίς: (Κατερίνα Χειμωνέττου, Νίκος Τσιντομηνάς) Αλεξία Γκιάτα, Νικολέτα Γκίκα (λ), Κριστιάνα Ζντράβα, Κάλλια Θαρρενάκη (λ), Σταυρούλα Καλιόζη, Νοέμη Ντούσκου, Πάολα Σουσάρι, Σταματίνα Γκιζέττη, Αναστασία Δημητριάδη, Ραφαέλα Ζωγράφη, Ειρήνη Κακλαμάνου, Χριστίνα Παρασκευά, Ελένη Μαστόρου και Δήμητρα Τιόλη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σάββας Πάττας και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

Συνεχίζουν αήττητες οι γυναίκες

Με νίκη (την 4η σε 4 αγώνες) συνέχισαν την φετινή τους πορεία οι γυναίκες της Τελχινίδας. Στο ματς που πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Κυριακής στο κλειστό γήπεδο της Κρεμαστής με αντίπαλο τον Φοίνικα οι περσινές πρωταθλήτριες δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στη νεανική και με ελλείψεις γηπεδούχο ομάδα.

ΑΕΣΠ Φοίνικας – ΡΣΦΠ Τελχινίς 0-3 σετ σε 64΄(09-25 σε 17΄,12-25 σε 25΄και 12-25 σε 22΄)

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Ι. Κωστοπούλου, Ε. Αθανασάκη, Καλ. Κουκιά, Γ. Μαλιωτάκη, Δ. Κουκιά (λ), Κ. Κατινα, Μ. Κορμπα, Κ. Κουκιά, Ι. Μοσκιού, Μ. Σαΐτη (λ), Μ. Μαμαλίγκα, Κ. Χατζηβάσιλα και Λ. Σεΐτη.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Μαρία Βρατσάλη, Φαμπιόλα Τερζίου, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ), Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Μαριλιάνα Σούρδη, Ανθή Γκίκα, Ελένη Μητροπούλου, Πάολα Σουσάρι, Κική Μυρωνλιδου, Μελίνα Τερζή, Κέλυ Δαουτοπούλου και Ματίνα Γιαννέλη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σάββας Πάττας, ο Ανδρέας Παπαδόπουλος και η Μαρία Ινγγλέση.