8ο Grand Prix: Τα αποτελέσματα του 2ου τουρνουά σκάκι

0

Συνεχίζοντας τις αγωνιστικές τους «υποχρεώσεις» τα παιδιά του «ΙΠΠΟΤΗ» αγωνίστηκαν το Σάββατο 11 Ιαν 2020 για το 2ο τουρνουά στα πλαίσια του 8ου GrandPrix των τμημάτων υποδομής.
Το Τουρνουά έχει 5 γύρους, με τους δύο τελευταίους να ολοκληρώνονται το ερχόμενο Σάββατο στις 17:30 στην έδρα του ομίλου επί της Πίνδου 1.
Σκοπός των αγώνων αυτών κύρια είναι η εξοικείωση των παιδιών με το σκάκι και τους κανόνες του, αλλά και η εξάσκηση του μυαλού και των συναφών δεξιοτήτων που το σκάκι επιτρέπει.
Η αντίληψη, η μνήμη, η υπομονή, η ορθή κρίση, η αποφασιστικότητα, η δημιουργία σχεδίου (πλάνου), η ιεράρχηση των στόχων, ο υπολογισμός, η παρατηρητικότητα , η φαντασία είναι κάποιες χαρακτηριστικές δεξιότητες που το σκάκι εξασκεί μαζί με άλλα πολλά χαρακτηριστικά στα παιδιά, αλλά και στις μεγαλύτερες ηλικίες.
Το Σάββατο 18/01/2020 μετά τους αγώνες και τις απονομές των μεταλλίων, θα πραγματοποιηθεί η κοπή της πίτας του συλλόγου. Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι.
Οι βαθμολογίες μετά το τέλος του 3ου γύρου είναι:

Step 1

Rank

SNo.

Name

FED

Pts

BH.

1

7

ΚοντομανώληΚυριαζούλα

GRE

3

6

2

3

Δαϊκοπούλου Αντιγόνη

GRE

3

5

 3

19

Παπαδόπουλος Σταύρος

GRE

3

5

4

5

Κακά Ρεγγίνα

GRE

2

7

5

8

Κορινιώτη  Μυρτώ

GRE

2

5

 6

9

Κότε Αλέξανδρος Αχιλλέας

GRE

2

5

 7

18

Παπαδόπουλος Αντώνης

GRE

2

5

8

17

Παλιού Ρεντιόν

GRE

2

 9

23

Σκούτα Αφροδίτη

GRE

2

10

24

Χατζηλαζάρου Στέλλα

GRE

2

11

16

Παλιού Αλμπιόν

GRE

2

3

 12

22

Σαμαράς Νίκος

GRE

2

3

13

4

Θεουλάκης  Εμμανουήλ

GRE

1

6

14

2

Δαϊκόπουλος Γιώργος

GRE

1

5

 15

20

Παρδαλάκη Ελισάβετ

GRE

1

5

16

14

Μπίντα  Πάτρικ

GRE

1

5

17

11

Μοσχής Αντώνιος

GRE

1

18

15

Ουσουτζόγλου Νεφέλη

GRE

1

3

19

1

Ανατολίτης Γιάννης

GRE

1

3

20

13

ΜπίνταΛιονέλ

GRE

1

2

21

6

Καλογερής Σάββας

GRE

½

5

22

12

Μοσχής Σωτήρης

GRE

½

4

23

10

Κρητικού Παρασκευή

GRE

0

5

24

21

Ράλλη Σοφία Μαρία

GRE

0

4

 

 

Step 2

Rank

SNo.

Name

FED

Pts

BH.

1

1

Κανσίζογλου Γεώργιος

GRE

3

2

4

Λούππος Ραφαήλ

GRE

2

3

9

Παλάζη Γαλάτεια

GRE

2

5

4

5

Μελένος Μιχαήλ

GRE

2

5

5

8

Ορφανός Νίκος

GRE

2

6

3

Λούππος Κων/νος

GRE

1

7

2

Κρητικού Βασιλική

GRE

1

4

8

7

Μωραΐτης Γιώργος

GRE

1

9

6

Μωραΐτη Ζωή

GRE

1

2

 

 

Step 3

Rank

SNo.

Name

FED

Pts

BH.

1

9

Πισσαδάκη Δέσποινα

GRE

3

5

 2

13

Σκούτας Γιώργος

GRE

3

5

3

15

Σταυριανός Αναστάσιος

GRE

3

3

4

3

Κουλούμπρης Ραφαήλ

GRE

2

6

5

8

Πάττας Ιορδάνης

GRE

2

5

6

4

ΜουταφτσήςΙάσονας

GRE

2

4

 7

10

ΣαρλάιΦιλίπ

GRE

2

4

 8

16

Τρέπας Μάξιμος

GRE

2

4

9

14

Σταυριανάκης Μάνος

GRE

2

3

10

5

Μπότσας  Αλέξης

GRE

1

5

 11

11

Σαρρής Εμμανουήλ Άγγελός

GRE

1

5

12

12

Σαχινίδης Νίκος

GRE

1

5

13

17

Τσιμπλής Παναγιώτης

GRE

1

4

14

2

Γρεμμενάς Παναγιώτης

GRE

1

4

 15

18

Χατζηλαζάρου Παναγιώτης

GRE

1

4

16

1

Γεραβέλλης Άγγελος

GRE

0

5

 17

7

Ουσουτζόγλου Χρήστος

GRE

0

5

18

6

Μπότσας Νικόλαος

GRE

0

5