3ο Τουρνουά Μπιτς Βόλεϊ Ανδρών & Γυναικών: Αποτελέσματα, πρόγραμμα 2ης ημέρας

Μετά την ολοκλήρωση των προημιτελικών το Σάββατο το βράδυ, έγιναν γνωστά σε άνδρες και γυναίκες τα ζευγάρια των ημιτελικών του 3ου τουρνουά μπιτς βόλεϊ ανδρών και γυναικών που διοργανώνει ο Ροδιακός Σύλλογος Φίλων Πετοσφαίρισης ‘Τελχινίς’ από 16-17 Ιουλίου στο ΔΑΚ Καλλιπάτειρα.

Στις γυναίκες στον Α΄ ημιτελικό θα βρεθούν αντιμέτωπες οι Φαμπιόλα Τερζίου / Ραφαέλλα Ζωγράφη με τις Σταυρούλα Μαργαρίτη / Ραφαηλία Κουφομανώλη.

Οι Τερζίου/Ζωγράφη πήραν την πρόκριση από τις Ειρήνη Κακλαμάνου / Πάολα Σουσάρι με 2-0 σετ (21-14,21-15) ενώ οι Μαργαρίτη/Κουφομανώλη νίκησαν Μιχαέλα Ευσταθίου / Ευρυδίκη Μαθιουδάκη επίσης με 2-0 (21-12,21-11)

Στο Β΄ ημιτελικό την πρόκριση στον τελικό θα διεκδικήσουν οι Κριστιάνα Ζντράβα / Γιουλ Μπεκίρογλου (απέκλεισαν τις Σταυρούλα Καλιόζη / Σεβγκή Τσερκές με 2-0 (21-15, 21-09) και οι Νικολέτα Γκίκα / Κάλλια Θαρρενάκη οι οποίες νίκησαν στον προημιτελικό τις Άννα Μηλοπούλου / Δήμητρα Τιόλη με 2-0 (23-21,21-11).

Στους άνδρες την πρόκριση στον τελικό θα διεκδικήσουν τα ζευγάρια, Γιάννης Λάλουσης / Γιάννης Φλεβάρης εναντίον των Μερκούρη Λυρά /Άγγελο Χατζία και Βασίλης Καφαντάρης / Σταύρος Ρουσέττος απέναντι  στους Γιώργο Γκιζέττη / Στάθη Μαθιουδάκη.

Οι Λάλουσης/Φλεβάρης και Καφαντάρης/Ρουσέττος είχαν κερδίσει απευθείας  την πρόκρισή τους στην τετράδα σαν 1οι των ομίλων ενώ οι αντίπαλοί τους προκρίθηκαν εις βάρος των Παναγιώτη Κουρέλη / Χρήστο Πατρώνα  και Αποστόλη Ανδρούτσο / Χρήστο Λανδρούτσο.

 

Στο τουρνουά που αγωνίζονται 11 ομάδες γυναικών και  8 ανδρών τους αγώνες σφυρίζουν η Μαίρη Παπαδούλη, η Ανθή Γκίκα και ο Ευθύμης Καλημεράκης.

 

Η διοργάνωση πραγματοποιείται με τη συνεργασία του ΔΟΠΑΡ και της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και έχει την υποστήριξη του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και των επιχειρήσεων Κάβα Κυριακούλης (νερό ‘Μύλος’), Dodekanisos Seaways, Blue Star Ferries, Εργαστήριο Ξυλουργικών Εφαρμογών Γιώργος Γκιζέττης, Ξυλοσοφία Στάθης Μαθιουδάκης, ‘ΑΝΤΩΝΗΣ – Γενικές Οικοδομικές Εργασίες’, Vargas Sport και Αρτοδημιουργίες Ρόδου Νικολή.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα το πρόγραμμα της 2ης και τελευταίας ημέρας:

(17:30)               Ημιτελικοί Γυναικών

(γ1) Ραφαέλλα Ζωγράφη/Φαμπιόλα Τερζίου-Σταυρούλα Μαργαρίτη/Ραφαηλία Κουφομανώλη

(γ2 Κριστιάνα Ζντράβα/Γκιουλ Μπεκίρογλου-Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη

Ημιτελικοί Ανδρών

(α1) Γιάννης Λάλουσης/Γιάννης Φλεβάρης-Μερκούρης Λυράς /Άγγελος Χατζία

(α2) Βασίλης Καφαντάρης/ΣταύροςΡουσέττος-Γώργος Γκιζέτης/Στάθης Μαθιουδάκης

(19:00)               Τελικός Γυναικών

                             Τελικός Ανδρών

                             Απονομές

 

οι τελικοί θα μεταδοθούν  live streaming  από το www.telchinis.gr

 

Αρχικές λίστες και αποτελέσματα 1ης ημέρας (Σάββατο 25/6):

Γυναίκες

Αρχική λίστα:

1 Σταυρούλα Καλιόζη/Σεβγκή Τσερκές-Σουτζιου 300β

2 Μιχαέλα Ευσταθίου/Ευρυδίκη Μαθιουδάκη 210β

3 Άννα Μηλοπούλου/Δήμητρα Τιόλη 210β

4 Ειρήνη Κακλαμάνου/Πάολα Σουσάρι 200β

5 Σταυρούλα Μαργαρίτη/Ραφαηλία Κουφομανώλη 190β

6 Κριστιάνα Ζντράβα/Γκιουλ Μπεκίρογλου 170β

7 Νικολέτα Γκίκα/Κάλλια Θαρρενάκη 160β

8 Ραφαέλα Γενημανώλη/Ηλιάνα Μαύρου 120β

9 Ραφαέλλα Ζωγράφη/Φαμπιόλα Τερζίου 80β

10 Φωτεινή Γενναιοπούλου/Δέσποινα Μαστόρου 0β

11 Δέσποινα Μπάρκα/Μιχαέλα Χαμίτ 0β

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Καλιόζη/Τσερκές-Ζωγράφη/Τερζίου 0-2 (16-21,15-21)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Γενναιοπούλου/Μαστόρου 2-0 (21-12,21-13)

Μηλοπουλου/Τιόλη-Μπάρκα/Χαμίτ 2-0 (21-17,21-17)

 Γενημανώλη/Μαύρου-Ζωγράφη/Τερζίου 0-2 (9-21,10-21)

Γκίκα/Θαρρενάκη-Γενναιοπούλου/Μαστόρου 2-0 (21-12,21-10)

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Μπάρκα/Χαμίτ 2-1 (21-16,20-22,15-8)

Καλιόζη/Τσερκές-Γενημανώλη/Μαύρου 2-0 (21-16,21-18)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Γκίκα/Θαρρενάκη 1-2 (16-21,21-18,5-15)

Μηλοπουλου/Τιόλη-Ζντράβα/Μπεκίρογλου 0-2 (15-21,16-21)

Κακλαμάνου/Σουσάρι-Μαργαρίτη/Κουφομανώλη 1-2 (21-19,19-21,10-15)

Προημιτελικοί:

Ζωγράφη/Τερζίου-Κακλαμάνου/Σουσάρι 2-0 (21-14,21-15)

Ευσταθίου/Μαθιουδάκη-Μαργαρίτη/Κουφομανώλη 0-2 (12-21,11-21)

Ζντράβα/Μπεκίρογλου-Καλιόζη/Τσερκές 2-0 (21-15,21-9)

Γκίκα/Θαρρενάκη-Μηλοπουλου/Τιόλη 2-0 (23-21,21-11)

 

Άνδρες

Αρχική λίστα:

1Γιώργος Γκεζέττης/Στάθης Μαθιουδάκης 370β

2 Μερκούρης Λυράς/Άγγελος Χατζία 310β

3 Στέλιος Γκιουντίτσε/Σταμάτης Παπασάββας 260β

4 Γιάννης Λάλουσης/Γιάννης Φλεβάρης 170β

5 Γιώργος Βογιατζής/Δημήτρης Μανώλης 150β

6 Παναγιώτης Κουρέλης/Χρήστος Πατρώνας 60β

7 Βασίλης Καφαντάρης/Σταύρος Ρουσέττος 0β

8 Αποστόλης Ανδρούτσος/Χρήστος Λαρδούτσος 0β

 

 

Αποτελέσματα:

Αγώνες ομίλων:

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Ανδρούτσος/Λανδρούτσος 2-1 (16-21,21-16,15-04)

Λάλουσης/Φλεβάρης-Βογιατζής/Μανώλης 2-0 (22-20, 21-12)

Λυράς /Χατζία-Καφαντάρης/Ρουσέττος 0-2 (15-21,14-21)

Γκιουτίτσε/Παπασάββας-Κουρέλης/Πατρώνας 1-2 (22-20,15-21,11-15)

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Λάλουσης/Φλεβάρης 0-2 (7-21,19-21)

Ανδρούτσος/Λανδρούτσος-Βογιατζής/Μανώλης 2-0αα

Καφαντάρης/Ρουσέττος-Κουρέλης/Πατρώνας  2-0 (21-14,21-10)

Λυράς /Χατζία-Γκιουτίτσε/Παπασάββας  2-0 (21-09,21-11)

Προημιτελικοί:

Γκιζέττης/Μαθιουδάκης-Ανδρούτσος/Λανδρούτσος 2-0 (21-14,21-10,

Κουρέλης/Πατρώνας -Λυράς /Χατζία 0-2 (19-21,09-21)

Διαβάστε επίσης:

Επικαιρότητα

Ελεύθερη Πένα

Αθλητικά Νέα

Αφήστε το σχόλιο σας

σχόλιο

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments