Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου «Καθάρισε» στην επανάληψη ο ΟΦ Ιστρίου (pics)

«Καθάρισε» στην επανάληψη ο ΟΦ Ιστρίου (pics)

0

Παίζοντας καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦ Ιστρίου κατάφερε να ξεπεράσει ανώδυνα το «εμπόδιο» του Δωριέα τον οποίο κέρδισε με 4 – 0 στο Ενωσιακό γήπεδο στο «Κορακόνερο». Στα πρώτα 45λεπτά οι «κιτρινόμαυροι» έβαλαν αρκετά δύσκολα στους τυπικά γηπεδούχους και έτσι το παιχνίδι ήταν αρκετά αμφίρροπο. Στην επανάληψη όμως, οι παίκτες του Γιάννη Μάλτα έβαλαν τη μπάλα κάτω και για είκοσι λεπτά έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, «καθαρίζοντας» τον αγώνα.
Το σκορ άνοιξε ο Γεωργιάδης ο οποίος εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην άμυνα του Δωριέα και με δυνατό σουτ έκανε το 1 – 0. Στο 52’ ο Σταματάκης έκανε το 2 – 0 και στο 55΄ο Σαπαλίδης από κοντά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Το τελικό 4 – 0 διαμόρφωσε ο Καρτάλης στο 60’.